جمعه ٠٢ آبان ١٣٩٩

معاونت آموزش و تحصیلات تکمیلی / اخبار > فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان

 


  چاپ        ارسال به دوست

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان

بسمه تعالی

فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان از دانشگاه های دیگر جهت ورود به مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی97-96

دانشکده های علوم قرآنی، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

بر اساس آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان جهت ورود به مقطع کارشناسی ارشد به شماره 77948/21 مورخ 5/5/93 و ابلاغیه شماره 140036/2 مورخ 4/7/1395 وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در نظر دارد ده درصد ظرفیت پذیرش رشته های مقطع کارشناسی ارشد دانشکده های علوم قرآنی در سال تحصیلی97-96 را از بین دانشجویان ممتاز دوره کارشناسی پیوسته دیگر دانشگاه ها واجد شرایط ذیل پذیرش نماید.

1- دانشجویانی که پس از 6 نیمسال تحصیلی و با گذراندن حداقل سه چهارم واحدهای درسی به لحاظ میانگین کل، جزء 10 درصد برتر دانشجویان هم رشته و هم ورودی (مجموع دوره روزانه و شبانه) باشند؛ و حداکثر در مدت 8 نیمسال تحصیلی (حداکثر تا تاریخ  31/6/96) دانش آموخته شوند.

2- پذیرش برای سال تحصیلی بلافاصله پس از دانش آموختگی و صرفا برای یک بار امکان پذیر است.

تبصره: اين آيین نامه شامل دانشجویان ورودی سال1392 است که فارغ التحصیل بهمن ماه95 یا شهریورماه96 باشند؛لذا دانش آموختگان كارشناسي پیوسته سال های قبل، و دانش آموختگان كارشناسي ناپیوسته، مجاز به استفاده از این آیین نامه نیستند.

3-چنانچه طول دوره تحصیل دانشجو به دلايلي خارج از اختیار دانشجو (مانند بیماری ، ماموريت والدين يا همسر، و يا به دلیل زايمان)حداكثر دو نیمسال تحصیلي بیش از مدت مجاز مذكور در اين آيین نامه شود، درخواست دانشجو با ارسال تأيیدیه كمیسیون موارد خاص دانشگاه، برای استفاده از تسهیلات آيین نامه قابل بررسي خواهد بود.

4- دانشجويان انتقالی و میهمانی با ورودی های دانشکده ای بررسی می شوند که بیش از 50 درصد از واحدهای مؤثر در میانگین کل قابل محاسبه طبق این آیین نامه (پایان نیمسال ششم) را در آن دانشکده گذرانده باشند.

5-متقاضیانی که در طول شش نیمسال تحصیلی دانش آموخته شوند و به لحاظ میانگین کل در مقایسه با دانشجویان هم رشته و هم ورودی خود جزء ده درصد برتر باشند، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد سال97-96 پذیرش می شوند.

6-رتبه های اول تا پانزدهم نهايي المپیادهای علمي–دانشجويي برای ورود به همان رشته ی برگزيده يا رشته های مرتبط به تشخیص شورای عالي برنامه ريزی آموزشي وزارت، با ارائه معرفي نامه از دبیرخانه المپیاد، به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش بدون آزمون در دوره کارشناسی ارشد سال 97-96 پذیرش می شوند.

7- دانشجویان دوره کارشناسی پیوسته رشته های تحصیلی علوم قرآن و حدیث دانشگاه های روزانه دولتی، مجاز به انتخاب رشته های اعلام شده در جدول ظرفیت رشته های کارشناسی ارشد96 این دانشگاه می باشند.

8- با توجه به اینکه تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس آیین نامه های ذکر شده مجاز نیست، بنابراین بعد از تأیید نهایی وضعیت متقاضیان پذیرش شده، امکان تغییر رشته و انتقال برای آنان میسر نخواهد بود؛ لذا می بایست متقاضی در انتخاب رشته و دانشکده، نهایت دقت را به عمل آورد.

9-بر اساس بند5 از ماده 1 آیین نامه، متقاضیان می بایست شرایط اختصاصی دانشگاه را دارا باشند.لذا صرف حایز شرایط آیین نامه بودن حقی را برای پذیرش نهایی متقاضی ایجاد نمی کند.

10- در هر زمان(حتی زمان فارغ التحصیلی) مشخص گردد که دانشجوی پذیرش شده فاقد شرایط آیین نامه مربوط بوده است، و مدارک ارائه شده فاقد صحت بوده است، پذیرش وی لغو گردیده و عواقب ناشی از آن به عهده دانشجو می باشد.

11- متقاضیان واجد شرایط ضمن تکمیل فرم درخواست پذیرش بدون آزمون، می بایست مدارک و مستندات مربوط به فعالیت های علمی، پژوهشی، قرآنی، و فرهنگی خود را حداکثر تا تاریخ 96/03/10 در سایت دانشگاه در قسمت مشخص شده آپلود نمایند.و اصل فرم و مدارک را نزد خود جهت ارائه در صورت پذیرش نگهداری نمایند.

12- پذیرش با توجه به امتیازات اکتسابی دانشجو (طبق جدول دستورالعمل امتیازات داخلی دانشگاه)؛ و اولویت رشته های درخواستی متقاضی؛ و بر اساس ظرفیت پذیرش بدون آزمون با توجه به جدول ظرفیت رشته های کارشناسی ارشد96دانشگاه انجام می گیرد؛ و این دانشگاه با توجه به مدارک ارسالی دانشجو، نسبت به بررسی مدارک و امتیازدهی به آنها اقدام نموده، و اواخر خردادماه از طریق سایت دانشگاه نتیجه را به اطلاع پذیرفته شدگان می رساند، تا دانشجو در مدت زمانی که مشخص خواهد شد، جهت تحویل اصل مدارک و تأیید پذیرش، جهت ارسال اسامی نهایی به سنجش اقدام نماید.

 

                                                   شماره تماس دفتر مرکزی دانشگاه: 02537604070 داخلی 354

 

 

 

معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و معارف  قرآن کریم

 

 دانشجویان دانشکده های علوم قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم، جهت ثبت نام و ارائه مدارک باید به دانشکده محل تحصیل خود مراجعه نمایند

دانلود آیین نامه و ابلاغیه وزارت علوم

پس از تهیه تصویر مدارک مورد نیاز ذیل اقدام به ثبت نام نمایید:

الف- فرم تکمیل شده درخواست پذیرش بدون آزمون ارشد96 دیگر دانشگاه ها

ب- تصویر صفحه اول شناسنامه و کارت ملی

ج- کارنامه نمرات شش نیمسال تحصیلی

د- مدارک و مستندات مربوط به فعالیت های علمی، پژوهشی، قرآنی، و فرهنگی

 

دانلود فرم درخواست پذیرش         دانلود جدول ظرفیت رشته ها           دانلود دستورالعمل امتیازسنجی

 

ثبت نام و ارسال مدارک


١٠:٥٢ - شنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٦    /    عدد : ٢٩٦٧    /    تعداد نمایش : ٣٧١٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج