ورود به پنل کاربری
اخبار > نخستین همایش بین المللی قرآن و سلامت اجتماعی برگزار می شود
 


  چاپ        ارسال به دوست

با همکاری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم؛

نخستین همایش بین المللی قرآن و سلامت اجتماعی برگزار می شود

به گزارش ایحا، دانشگاه معارف قرآن و عترت(ع) اصفهان با مشارکت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم نخستین همایش بین المللی قرآن و سلامت اجتماعی را برگزار می کند.

این همایش با هدف تدوین شاخصه‌های کلی جامعه سالم و راهبردهای دستیابی به آن با تکیه بر اصول و موازین قرآن و حدیث برگزار می شود.

به بیان دیگر این کنفرانس، درصدد تدوین الگویی از انسان و جامعه سالم بر اساس موازین قرآنی و دینی است؛‏‏ بدین ترتیب که با تکیه بر آیات قرآن و روایات، عوامل مؤثر بر سلامت اجتماعی در حیطه های مختلف و بصورت روشمند شناسایی و بر اساس آنها اقدام خواهد شد.

فعالیت‌های کنفرانس در راستای «تبیین و ترویج مؤلفه‌های قرآنی سلامت اجتماعی» در چند محور صورت می گیرد: نخست: تبیین مؤلفه‌های قرآنی که مسیری از قرآن کریم به سلامت اجتماعی و بالعکس را جهت پاسخ‌گویی به نیازها و دغدغه‌های روز جامعه در سطح ملی و جهانی دنبال می‌کند.

دوم: ترسیم الگوی روش‌شناسی نوین در پژوهش‌های میان‌رشته‌ای حوزه سلامت اجتماعی و قرآن

سوم: کاربردی‌سازی یافته‌ها در بستر جامعه.

گفتنی است، آثار پژوهشی مورد نظر در قالب مقاله و پوستر قابل پذیرش است و علاقه مندان می توانند آثار خود را به دبیرخانه همایش به نشانی اصفهان، بزرگراه شهید خرازی، خیابان شهیدان غربی، دانشگاه معارف قرآن و عترت(ع) ارسال کنند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های ۰۳۱۳۳۳۸۴۹۳۴ و ۰۳۱۳۳۳۸۴۹۳۹ تماس بگیرند.


١٩:٤٤ - شنبه ١٨ آبان ١٣٩٨    /    عدد : ٤٠٧٣    /    تعداد نمایش : ٤١٠


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج