ورود به پنل کاربری
اخبار > برگزاری کمیسیون فلسفه و روش شناسی علوم انسانی اسلامی در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
 


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کمیسیون فلسفه و روش شناسی علوم انسانی اسلامی در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

دکتر کاوند، سرپرست معاونت پژوهشی و فناوری دانشگاه در تشریح این خبر اظهار کرد: جلسه کمیسیون فلسفه و روش شناسی علوم انسانی اسلامی به عنوان یکی از کمیسیون های پنجمین کنگره بین المللی علوم انسانی اسلامی، در سالن جلسات سازمان مرکزی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار گردید.
وی افزود: در این جلسه، صاحبنظرانی از حوزه و دانشگاه در زمینه روش ها و راهکارهای اسلامی سازی علوم انسانی و تأثیر فلسفه در این فرایند، بحث و تبادل نظر کردند.
کاوند همچنین بیان کرد: در این جلسه که به همت مجمع عالی علوم انسانی اسلامی و به میزبانی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار شد، دکتر عطاءالله رفیعی آتانی به عنوان رئیس کمیسیون و حجج اسلام علی مصباح، دکتر احمد حسین شریفی، دکتر سوزنچی و جناب آقای دکتر سید محمد تقی موحد ابطحی حضور داشتند و دبیر اجرایی کمیسیون نیز روح الله داوری بود.
سرپرست معاونت پژوهشی و فناوری افزود؛ در این جلسه نقد درون گفتمانی علم دینی، علم دینی از منظر واقع گرایی انتقادی و راه های کاربست بنیان های نظری اسلام در علوم انسانی مورد بحث قرار گرفت.

در ادامه این برنامه امروز(چهارشنبه) نیز کمیسیون روانشناسی اسلامی هم اکنون در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در حال برگزاری است.


٠٨:٤٢ - چهارشنبه ٦ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٤١٢٥    /    تعداد نمایش : ٦١٨


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج