ورود به پنل کاربری
اخبار > دکتر داوری تشریح کرد؛ فعالیت های آموزشی دانشکده های علوم قرآنی در وضعیت فعلی کشور
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر داوری تشریح کرد؛ فعالیت های آموزشی دانشکده های علوم قرآنی در وضعیت فعلی کشور

به گزارش ایحا، دکتر مهدی داوری، سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم فعالیت های آموزشی دانشکده های علوم قرآنی دانشگاه را تشریح کرد.
وی در نامه ای به رؤسای دانشکده های علوم قرآنی، اظهار داشت: نظر به احتمال تداوم وضعیت فوق العاده ناشی از همه گیریِ ویروس کرونا در کشور، رعایت نکاتی با هدف تسهیل تداوم فرآیند آموزش در عین حفظ کیفیت آموزشی، مورد نظر است.
وی با بیان این که کلیه دانشکده های علوم قرآنی، باید مبنای ادامه نیمسال جاری را فعلا اتّکای کامل بر آموزش های الکترونیکی قرار دهند، افزود: برگزاری نیمسال تابستانی، صرفا به منظور اتمام دروس ناتمامِ نیمسال جاری و البته با هماهنگی و کسب مجوز از حوزه معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، مجاز است.
سرپرست معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم بیان داشت: در صورت لزوم و با تشخیص شورای آموزشی پژوهشی دانشکده، افزایش یک نیمسال به سقف سنوات دانشجویانی که به دلیل برگزار نشدن جلسه دفاع از پایان نامه یا رساله با کمبود سنوات مجاز مواجه شده اند، مجاز است.
وی ادامه داد: در صورتی که محدودیت های زمانی و مکانی حاکم بر نیمسال جاری، فراغت از تحصیل دانشجویانی را با تأخیر مواجه سازد، به جبران فرصت از دست رفته امکان برخورداری از دروس معرفی به استاد تا دو برابر قابل افزایش است.
دکتر داوری خاطرنشان کرد: اگر به تشخیص شورای آموزشی پژوهشی دانشکده، شرکت دانشجویان در یک یا چند درس در کلاس های الکترونیکی مقدور نباشد، روند تحصیل دانشجو به نحوی هدایت شود که نیمسال تحصیلی وی بدون احتساب در سنوات و به درخواست دانشجو حذف شود.
وی در پایان گفت: آن دسته از دانشجویان تحصیلات تکمیلی که پیش از بروز وضعیت فعلی، به تأیید استاد راهنما آمادگی دفاع داشته‌اند، اما به دلیل محدودیت های ناشی از شیوع بیماری، جلسه دفاع آنها برگزار نشده است، با عنایت به اهمیت و حساسیت تاریخ دانش‌آموختگی باید در اسرع وقت، به روش «الکترونیکی»، «حضوری» یا «نیمه‌حضوری» با مراعات همه شروط و ضوابط نسبت به برگزاری جلسه دفاع آنها اقدام شود.


١١:٣٩ - چهارشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٩    /    عدد : ٤٤٣١    /    تعداد نمایش : ٢٦٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج