ورود به پنل کاربری
اخبار > دکتر کمانکش خبر داد: برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی تربیتی در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
 


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر کمانکش خبر داد: برنامه‌ریزی و اجرای برنامه‌های فرهنگی تربیتی در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

به گزارش ایحا، دکتر حمیدرضا کمانکش، معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم گفت: در معاونت فرهنگی دانشجویی دانشگاه برنامه‌های فرهنگی متوقف نشده است و ادامه دارد.
وی افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته و انتقال بستر اجرای برنامه ها از فضای حقیقی به فضای مجازی، بسیاری از برنامه‌های فرهنگی و تربیتی در حال اجراست که به شرح ذیل است:
ـ راه اندازی گروه مجازی «هم اندیشی کانون ها، تشکل ها و انجمن های علمی دانشگاه» به تفکیک خواهر و برادر به منظور ایجاد بستر لازم برای فعالیت های متمرکز فرهنگی، هم اندیشی بیشتر با دانشجویان و پاسخگویی به شبهات حال حاضر.
ـ اجرای طرح و مسابقات کتابخوانی در موضوعات سیره شهدا، عقاید و اخلاق با بهره‌گیری از گروه مجازی هم اندیشی کانون ها، تشکل ها و انجمن ها، کانال مجازی معاونت دانشگاه و دیگر کانال‌ها و گروه‌های راه اندازی شده در دانشکده ها.
ـ برگزاری دوره مجازی دانش افزایی مسئولان تشکل ها در چندین جلسه با حضور کلیه مسئولین دانشجویی تشکل ها، انجمن ها و کانون های فرهنگی دانشگاه، با حضور ریاست محترم دانشگاه و دیگر مسئولین، به منظور ابلاغ و توجیه برنامه های سال ۹۹، ایجاد تعامل بیشتر بین مسئولین دانشگاه و مسئولین دانشجویی تشکل ها و کانون ها و بالا بردن اطلاعات مسئولین دانشجویی تشکل ها در خصوص اقدامات تشکیلاتی و مهارتی.
ـ جشنواره تولید محتواهای دیجیتالی با رویکرد فرهنگی و قرآنی در حاشیه جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاه های کشور به منظور تولید محصولات فرهنگی و قرآنی و معرفی دستاوردهای فرهنگی و تربیتی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم.
ـ برنامه ریزی در خصوص انتشار سه ویژه‌نامه مناسبتی به صورت الکترونیکی (هر ویژه نامه توسط یک دانشکده) با موضوعات بحران کرونا و شبهات کرنایی، روز معلم و سالگرد رحلت حضرت امام رحمة الله علیه.
ـ راه اندازی گروه‌های مجازی مشاوره در دانشکده ها به تفکیک خواهر و برادر با زحمت اجرایی کارشناسان فرهنگی و دانشجویی دانشکده و مدیریت مشاوره محترم دانشکده به منظور پاسخگویی غیرحضوری به نیازهای مشاوره‌ای دانشجویان.
ـ اجرای طرح توانمندسازی اساتید در حوزه مشاوره با رویکرد اسلامی با حضور یکی از متخصصین حوزه مشاوره اسلامی.
ـ اجرای طرح مواسات و همدلی با اختصاص شماره حساب متمرکز از طرف دانشگاه و جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیرنقدی و اعطای این کمک‌ها به خانواده های دانشجویان نیازمند در سه نوبت دهه اول، دوم و سوم ماه مبارک رمضان در راستای لبیک به فرمان مقام معظم رهبری مدظله العالی در سخنرانی نیمه شعبان و به منظور کمک به اقتصاد معیشتی اقشار ضعیف جامعه.
ـ پیگیری رایگان کردن هزینه خوابگاه دانشجویان در این نیم‌سال، مساعدت در اعمال تخفیفات و مهلت پرداخت بدهی دانشجویان نوبت دوم، کمیسیون و ... در راستای طرح مواسات و همدلی.
شایان ذکر است، فعالیت های فوق به صورت متمرکز از طرف معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه در حال اجرا بوده، مکاتبه لازم با دانشکده‌ها مبنی بر ضرورت تداوم برنامه های غیر متمرکز دانشکده ها در حوزه فرهنگی و تربیتی نیز انجام گرفته و با زحمت همکاران و دانشجویان محترم در دانشکده ها، انبوهی از دیگر برنامه‌ها در سطح دانشکده ها در دست اجراست.


٠٩:٤٩ - دوشنبه ٨ ارديبهشت ١٣٩٩    /    عدد : ٤٤٥٤    /    تعداد نمایش : ٨٩٩


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج