ورود به پنل کاربری
اخبار > بیانیه دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در محکومیت قرآن سوزی در سوئد
 


  چاپ        ارسال به دوست

بیانیه دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در محکومیت قرآن سوزی در سوئد

دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ضمن محکوم کردن اقدام برخی کوردلان و حق ستیزان در پی اهانت به کلام الله مجید، بیانیه ای را بدین شرح صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحیم
خورشیدِ وحی از مشرقِ غربِ مادی، بَردَمیده است و انسانِ هویت‌ازدست داده و جدا افتاده از سرچشمه‌ی نور را ایستانده، به فکر واداشته و به سوی خود به حرکت در آورده است.

تابش وحی، به جان‌های خاموش و فُرومرده، جان بخشیده و آن‌ها را سراسیمه فراخیزانده است و نوید از دگرگونی بزرگ می‌دهد؛ دگرگونی که نسیم و شمیم عطرآگین و روح‌افزای را در برخواهد گرفت.

گردانندگان غربِ مادی و جدا افتاده از سر چشمه‌ی وحی و فروافتاده در گرداب بی‌هویتی و معنی‌گریزی، در برابر این موج بلند و فراخیزی بزرگ، از چاره‌گری باز‌مانده‌اند. تمام راه‌ها را آزموده و تمام دسیسه‌ها را به کار برده‌اند، تا مگر از بر دمیدن قرآن و نور وحی به جان و جهان و جاری شدن آیه‌های زندگی‌ساز و دگرگون آفرینِ آن به سینه‌ها و ذهن‌ها، جلوگیری کنند؛ اما هرچه بیشتر چنگ به چهره‌ی خورشید زده‌اند، بیشتر سوخته‌اند و بیشتر در تاریکی خودساخته، فرورفته‌اند، اکنون؛ زوزه‌کنان، به آخرین کُنام‌های خود فرورفته‌اند، تا به شعله‌های خشم و کینه‌ی خود در افکندن قرآن، آیه‌ها، جمله‌ها و کلمه‌های شعله‌ورسازِ آن، آن را از شعله‌ورسازی سینه‌ها و پرتو افشانی به زندگی‌های تاریک باز دارند، زهی خیال باطل.

افروزندگی قرآن، آن به آن، افزون‌تر می‌شود و سیاه‌روزی و خاکسترنشینی گِل‌اندودگرانِ چشمه‌ی خورشید، ژرف‌تر.

چشم به راه بردمیدن خورشیدِ وحی از مشرق همه‌ی جان‌ها و جهان‌ها.


٠٩:٠٢ - شنبه ١٥ شهريور ١٣٩٩    /    عدد : ٤٦٣٣    /    تعداد نمایش : ١١٤


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج