امروز: چهارشنبه ٢٤ مهر ١٣٩٨

آخرین اخبار دانشکده

 • :

سایت نهاد مقام معظم رهبری دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
خبرگزاري بين المللي قرآن پایگاه قرآنی دانشجویی ایحاء

 •  


    چاپ        ارسال به دوست

  افق روشن توسعه عمرانی دانشکده علوم قرآنی مشهد

  حجت‌الاسلام غلامرضا زارع ‌مهرجردی، رئیس دانشکده علوم قرآنی مشهد‌ در گفت‌وگویی در خصوص بازدید آیت‌الله‌ علم‌الهدی نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه مشهد، از مجموعه در حال ساخت جدید این دانشکده در اقدسیه مشهد در خردادماه سال جاری بیان کرد: آیت‌الله علم‌الهدی به‌عنوان رئیس هیئت امنای دانشکده علوم قرآنی مشهد همواره در جریان کار برنامه‌های دانشکده هستند و گزارش‌های مربوط به مجموعه به‌صورت فصلی و با حضور در دفتر ایشان به وی ارائه می‌شود.

  رئیس دانشکده علوم قرآنی افزود: ایشان از ابتدای فعالیت‌های دانشکده و ساخت مجموعه الهیه و تخصیص زمین تاکنون در جریان کار قرار داشتند و این بازدید به این دلیل بود که بیشتر در روند کار قرار بگیرند و برآوردی از برنامه‌ها داشته باشند و راه‌کارهایی برای مشارکت بیشتر و تسریع در اتمام کار این مجموعه‌ قرآنی اندیشیده شود.

  زارع مهرجردی در خصوص پیشرفت‌های مجموعه گفت: انتظارات از دانشکده مشهد و به خصوص شهر مشهد و ظرفیتی که در استان از حیث دانشجو و اساتید برجسته‌ علمی که در حوزه قرآنی فعالیت می‌کنند، انتظار ویژه‌ای است و لازم است این مجموعه از هر لحاظ قوی باشد. این مسئله شامل فضای آموزشی و پژوهشی و امکانات رفاهی برای دانشجویان هم می‌شود.

  وی تصریح کرد: مجموعه‌ در حال ساخت علوم قرآنی مشهد در دو فاز آموزشی و پژوهشی و امکانات رفاهی که شامل خوابگاه‌ها، سالن ورزشی و سرای استادان می‌شود، در دست اجراست که کل مجموعه ۲۸ هزار متر مربع است که ۵۵۰۰ متر آن به محیط آموزشی و پژوهشی اختصاص دارد.

  رئیس دانشکده علوم قرآنی درباره‌ تصمیم‌های اخذ شده در نشستی که با حضور آیت‌الله علم‌الهدی، شهردار مشهد و رئیس اداره‌کل اوقاف استان برگزار شد، اظهار کرد: اداره‌کل اوقاف استان با مشارکت دانشگاه و اعتباری که در این خصوص می‌تواند ارائه کند، قرار است این برنامه را پیش ببرند. همچنین مقرر شد پس از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با شهرداری مشهد این مجموعه زیر نظر شهرداری مشهد تا خرداد ۱۳۹۹ به بهره‌برداری برسد.

  زارع مهرجردی در خصوص آغاز  فعالیت آموزشی این مجموعه قرآنی در ساختمان‌ جدید تصریح کرد: در صورتی که این تفاهم‌نامه میان اداره‌کل اوقاف و شهرداری امضا شود، می‌توان امیدوار بود سال تحصیلی ۱400-1399 را در ساختمان جدید دانشکده برگزار کنیم.

  وی ادامه داد: این تفاهم‌نامه دارای دو بخش است که یک بخش آن مربوط به محیط آموزشی و پژوهشی می‌شود و در صورت امضای تفاهم‌نامه شهرداری مشهد باید تا پایان خرداد ۱۳۹۹ این مجموعه را به بهره‌برداری برساند. بخش دوم قسمت خوابگاه‌ها و امکانات تفریحی دانشکده را شامل می‌شود که طی سال‌‌های آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و امید است تفاهم‌نامه میان اداره‌کل اوقاف و شهرداری مشهد، به امضا برسد.

  رئیس دانشکده علوم قرآنی درباره‌ دانشجویان‌شهرستانی و خوابگاهی دانشکده گفت: یکی از ویژگی‌های شهر مشهد و دانشکده علوم قرآنی مشهد این است که اکثر دانشجویان‌ بومی هستند و درصد کمی از دانشجویان غیر بومی و نیازمند به خوابگاه داریم. وضعیت طوری است که بر تعداد دانشجویان بومی افزوده و از دانشجویان غیر بومی کاسته می‌شود؛ با این ‌حال ما در این فکر هستیم که در همان ‌محدوده دانشکده مکانی را برای اسکان دانشجویان‌ خوابگاهی اختصاص دهیم.


  ١٢:٠٧ - دوشنبه ١٠ تير ١٣٩٨    /    عدد : ٣٧٤٩    /    تعداد نمایش : ٤٤


  برای این خبر نظری ثبت نشده است
  نظر شما
  نام :
  ايميل : 
  *نظرات :
  متن تصویر را وارد کنید:
   

  خروج