اوقات شرعی
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
ساعت
دانشکده مطالعات تطبیقی شیراز
 
23 ارديبهشت 1392

برگزاري جشن ميلاد امام محمد باقر(ع)( دانشکده شیراز)(دانشكده شیراز )

صبح روز دوشنبه 23/2/91به مناسبت فرارسیدن ماه پر برکت رجب و میلاد امام محمد باقر(ع)جشنی در دانشکده علوم قرآنی شیراز،با حضور جمعی از اساتید،کارمندان ودانشجویان به مدت سه ساعت برگزار شد.

در ابتدای مراسم آیاتی چند از کلام الله مجید توسط آقای یوسف ملاولی،قاری کشوری تلاوت  شد.

در ادامه مراسم حجت الاسلام والمسلمین دکتر رحیمی صادق«رئیس حوزه های علمیه استان فارس»به بیان نکاتی درباره امام شناسی پرداخت.

ایشان پیرامون بازسازی علم توسط امام باقر(ع)بیان نمودند،سه محور در نهضت امام باقر(ع)پی گیر گردید:کادر سازی و تربیت شاگردان برجسته و فرهیخته،مبارزه با کج فکری ها و مکتب های ساختگی و اندیشه خوارج(سلفی های تکفیری امروزی)و سوم تبیین درست مبانی دینی.

این استاد اخلاق با ذکر حدیثی پر نغز از حضرت باقرالعلوم (ع)سخنان خود را چنین به پایان رساند:

شیعه ما نیست جز کسی که تقوای الهی را پاس داشته و از خداوند اطاعت نموده.ودر نزد ما با تواضع و خشوع و ادای امانت و ذکر کثیر خداوند متعال شناخته می شود.

از دیگر برنامه های این مراسم می توان به برگزاری مسابقه و مولودی خوانی اشاره کرد.

لازم به ذکر است در پایان مراسم به دانشجویان برتر در دانشکده و دانشجویانی که موفق به کسب رتبه در سومین المپیاد قرآن و عترت شدندتقدیر و تشکر به عمل آمد.

اسامی دانشجویان برگزیده در سومین المپیاد قرآن وعترت از دانشکده علوم قرآنی شیراز به شرح زیر است:

یوسف ملاولی مقام سوم در رشته قرائت و مقام اول در رشته اذان

ابراهیم قربانی مقام اول در رشته مداحی

زهرا زارع پور مقام دوم در رشته قرائت

مریم احمد زاده مقام سوم در رشته حفظ 30جزء

هانیه حاجی زاده مقام سوم در رشته حفظ10جزء

فاطمه کوهپیما مقام سوم در رشته حفظ 5جزء

15:53

(0)


17 ارديبهشت 1392

بررسی معیارهای رئیس جمهور اصلح(دانشکده شیراز)(دانشكده شیراز )

صبح امروز نشستی تحت عنوان«بررسی معیارهای رئیس جمهور اصلح»در دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز برگزار شد

این نشست دو ساعته با سخنرانی دکتر سلمانپور و حضور گرم دانشجویان در سالن غدیر دانشکده علوم قرآنی شیراز همراه بود.

ریاست دانشکده علوم قرآنی شیراز در این سخنرانی با توجه به اینکه در آستانه انتخابات قرار داریم،به تبیین معیارهای رئیس جمهور اصلح پرداخت و از دانشجویان خواست با بصیرت و آگاهی به حل مسائل روز بپردازند.

 

 

16:2

(0)


11 ارديبهشت 1392

حضرت فاطمه(س) منشأ منش مردمان عالم است (دانشکده شیراز)(دانشكده شیراز )

 محمد‌جواد سلمان‌پور، رئيس دانشكده مطالعات تطبيعی علوم قرآن كريم شامگاه سه‌شنبه،‌ دهم ارديبهشت‌ماه در مراسم جشن ميلاد حضرت زهرا(س) ضمن برشمردن ويژگی‌ها و مناقب آن حضرت گفت:‌ حكمت بالغه خداوند برای حضرت زهرا(س) اين بود كه آن حضرت توسط دست چهار زن پاكدامن به دنيا آمد و اولين تماس حضرت زهرا(س) با اين دنيا با دست زنان بهشتی صورت گرفت.

وی حضرت فاطمه(س) را حجت خدا بر روی زمين خواند، افزود:‌ به اين دليل آن حضرت توسط مطهرون پا به دنيا گذاشت چون می‌خواست حجت خدا بر مردان و زنان عالم شود.

سلمان‌پور ادامه داد:‌ حضرت فاطمه(س) منشأ منش مردمان عالم است زيرا منش و عهده از پيامبر مكرم اسلام(ص) می‌باشد و زمانی‌كه ازدواج كرد و حتی فرزندان آن حضرت از منشأهای تغيير روش مردمان عالم هستند بنابراين بايد اولين تماس او با دنيا با مطهرون باشد.

عضو هيئت علمی دانشگاه شيراز تأكيد كرد:‌ حضرت زهرا(س) بهترين الگو برای تمام زنان و مردان عالم است و اگر غير از اين باشد جز گمراهی چيز ديگری نيست.

وی، حضرت فاطمه(س) را مادر برای تمام زنان و مردان عالم خواند و گفت:‌ آن حضرت به تعبير پيامبر مكرم اسلام(ص)، ام ابيها است و با اين‌كار فلسفه وجود زن را تبيين كرده است.

سلمان‌پور با تصريح اينكه نقش مادری برای تمام زنان عالم است، افزود:‌ مادران سه كار را در هر شرايطی انجام می‌دهند نخست اينكه حتی با بذل جان خود از رسيدن آسيب به فرزندان خود جلوگيری می‌كنند يعنی اگر زنان بخواهند برای ديگران مادری كنند، بايد تلاش كنند كه آسيبی از ناحيه خود به تمام مردان جامعه‌اش نرسد.

استاد دانشگاه شيراز، وظيفه دوم مادران را در پرورش استعداد فطری فرزندان دانست و تصريح كرد:‌ يك مادر تلاش می‌كند كه اصول فكری مردان شكوفا شود و سومين وظيفه او اين است كه فرزندان آن‌ها بتوانند رسالت پسری و مردی را در عرصه اجتماع ايفا كنند و اين‌ها پيام حضرت فاطمه(س) است

15:4

(0)


هنوز کسی جرأت نمی‌کند عملیاتی مثل والفجر 8 طراحی کند(دانشکده شیراز)(دانشكده شیراز )

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به عملیات غرورآفرین والفجر 8 در زمان جنگ گفت: کسی در دنیا جرأت نمی‌کند عملیاتی مانند آن طراحی کند. 

سردار سرتیپ علی فدوی امروز در جمع اساتید و دانشجویان دانشکده علوم قرآنی شیراز با بیان اینکه روند انقلاب با اعتقاد قرآنی به باور «کافران بر مؤمنان سلطه نخواهند یافت» ایجاد شد، بیان کرد: مردم در انقلاب همان باوری را که امام(ره) به آن اعتقاد داشت، باور داشتند.

وی افزود: با وجود گذشت 34 سال از انقلاب و روبرو بودن کشور ایران با تهاجم های دائمی دشمنانی چون آمریکا، نه تنها عقب گردی به قبل نداشته ایم، بلکه قابل قیاس با ابتدای انقلاب نیستیم.

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه در ادامه با قیاس توان مادی و معنوی دو کشور ایران با آمریکا خاطرنشان کرد: ماهیت این موضوع حالت سومی ندارد و توان آمریکا منافع مادی صرف و یا در اثر مسائل سیاسی حقوقی نیست، بلکه تنها به ماهیت حق و باطل بر می گردد.

 

فدوی تصریح کرد: آمریکایی ها مشاهده می کنند که پس از گذشت 34 سال از انقلاب، مردم ایران پایبند به انقلابشان مانده اند و رهبر ما را یک رهبر سیاسی نمی بینند، بلکه ایشان را رهبری انقلابی می دانند.

 

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها به خاطر خداوند کاری را دنبال نمی کنند، گفت: اما ایرانیان معتقد به خداوند هستند و دفاع از کشور را تکلیف خود می دانند، به همین دلیل اگر در این راه هم کشته شوند شهید راه حق محسوب می شوند.

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: آمریکایی ها زمانی پای کار می آیند که هزینه و منفعتشان با هم برابری کند؛ این در حالی است که هشت سال دفاع مقدس یک باور اساسی در کشور ما ایجاد کرد.

 

فدوی در بخش دیگری از سخنان خود به وضعیت منطقه خلیج فارس اشاره و بیان کرد: پس از پیروزی انقلاب آمریکایی ها در منابع رسمی، مصوب و ابلاغی خود منطقه خلیج فارس را منطقه حیاتی منافع ملی خود برشمردند.

 

وی ادامه داد: آمریکا می خواهد بدون هزینه به منافع حیاتی خود در این منطقه دست یابد که این همان توان بازدارندگی است که آنها اعتقاد دارند به هر اقدامی علیه ما در هر سطحی دست بزنند، منافعشان کمتر از ضررشان خواهد شد.

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه افزود: آمریکایی ها از سال 1853 میلادی در این منطقه حضور پیدا کردند و پس از پیروی انقلاب در مقاطع مختلف میزان حضور آنها کم و زیاد شده است.

 

فدوی در ادامه با اشاره به عملیات غرورآفرین «والفجر8» در زمان جنگ بیان کرد: کسی در دنیا جرأت نمی کند عملیاتی مانند «والفجر8» را طراحی کند که همه ابعاد استراتژیکی را تحت الشعاع خود قرار دهد.

 

وی تصریح کرد: در این عملیات نظریه پردازهای مطرح جهان به این تئوری رسیدند که این جنگ می تواند غالب و مغلوبی داشته باشد و کشور ایران غالب است.

 

فرمانده نیروی دریایی سپاه در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه اصلی ترین درآمد ایران نفت بوده و هست، گفت: در زمستان سال 67 قیمت نفت ایران به پایین ترین حد خود رسید و با شش دلار به فروش رفت؛ این در حالی بود که قیمت نفت جهانی آن روز 18 دلار بود، اما اکنون به جایی رسیده ایم که که متوسط فروش نفت در سال گذشته ما به 1.5 میلیون رسید.

15:1

(0)


31 فروردين 1392

گزارش تصویری سومین المپیاد قرآنی(دانشکده شیراز)(دانشكده شیراز )

17:0

(0)


برگزاری سومین المپیاد قرآن وعترت (دانشکده شیراز)(دانشكده شیراز )

سومین المپیاد کتبی قرآن وعترت در بخش های دانشجویی،کارمندان واساتید همزمان با سایر دانشکده های علوم قرآنی سراسر کشور در دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز برگزار شد.

این آزمون در محل سالن امتحانات دانشکده با حضور 70 نفر شرکت کننده در رشته های :

دیدگاه وسیره معصومین،فرازهای قرآن وعترت،مفاهیم وتفسیر قرآن کریم، ترجمه ومفردات قرآنی،قرآن شناسی واحکام دانشجویی برگزار شد.

 

16:50

(0)


6 دی 1391

٩ دي(دانشكده شیراز )

۹ دی تنها یک روز نیست.
۹ دی فقط یک اتفاق نیست.

 

9 دی یک تاریخ است به وسعت قلب‌های یک ملت.

 

9 دی یک شور است، برخواسته از شعور.

 

9 دی روزیست که نشان داد ماجراهای کوفه، از علی تا مسلم بن عقیل و پیمان‌شکنانش برای مردم این سرزمین تکرار نخواهد شد.

 

9 دی نشان داد که ولایتمداری یعنی چه.

 

و ۹ دی روزیست که در تاریخ ماندگار شد.


برای همیشه،

برای افتخار همه‌ی نسل‌ها.

8:35

(0)


اولین جلسه افسران جنگ نرم در دانشکده مطالعات تطبیقی قرآن شیراز برگزار شد (دانشكده شیراز )

 

این جلسه ابتدا با قرائت قرآن کریم آغاز شد .

استاد ترابیان(مسئول فرهنگی مسجد عظیمی ها) در ابتدای جلسه انواع جنگ ها را به صورت اجمالی معرفی کردند.و به صورت جزئی تری جنگ نرم را تعریف کردند.

استاد ترابیان ابزار های جنگ نرم را صنایع فرهنگی (شامل: موسیقی، فیلم و سینما، انیمیشن و بازیهای رایانه ای)، رسانه ها(شامل:رادیو و تلویزیون، ماهواره و مطبوعات) و فضای مجازی(شامل: اینترنت و موبایل) معرفی کردند.

وی یکی از مهمترین راهکارهای مقابله با جنگ نرم را افزایش معنویت در خود دانستند.

جلسه با پرسش و پاسخ پیرامون همین بحث به پایان رسید

8:2

لطفا نظر بدهید(0)


21 آذر 1391

دانشجوی واقعی کیست؟(دانشكده شیراز )

دانشجوی واقعی کسی است که وظیفه ی امروزش خودسازی و تزکیه ی خود و روزنه ی امید و روشنگری بی ادعا برای آیندگان باشد.  از این رو باید ابتدا در

 راه شناخت خدا و مولایش و سپس در صدد شناخت خود و جایگاه خود نسبت به پروردگار خویش و سپس تسلیم شدن بی چون وچرا در مقابل معبود باشد

و مواظبت کند تا چیزی او را از حق جدا نکند.

پس سزاست استادش را به عنوان وارث انبیاء الهی حرمت نگه دارد و با ایمان و اعتقاد راسخ به خدا در راه آراسته شدن به تمامی فضائل اخلاقی و کمالات

به خلوص نیت و ذهنی کنجکاو و جستجوگر به مصداق آیه ی« فاسئلوا اهل الذکر»همراه با رعایت اخلاق اسلامی،طی طریق نموده و همراه با تعهد و تقوا و

تخصص و تقویت توان علمی در راه عملی کردند آموخته های خویش برآید،تا خود و جامعه اش را به سر منزل مقصود یعنی قرب الهی ومقام رضایت پروردگار

برساند.

 به مصداق«یا ایتها النفس المطمئنه* ارجعی الی ربک راضیه مرضیه * فادخلی فی عبادی *وادخلی جنتی» والبته اینها همه در گرو انعطاف پذیری در مقابل

حق و اجتناب از ستیزه جویی و مسولیت پذیری و آگاهی از اوضاع و احوال محیط پیرامونش در امور مختلف می باشد.

بنابراین برای تحقق این مهم باید با مطالعه و فراگیری علم و دانش و تحمل سختی ها و تلاش و با پرهیز از بطالت و سستی و حل شبهه های اعتقادی و

فکری همراه با عمل د راه شکوفایی ارزش های اسلامی و فردایی بهترو جامعه ای پر رونق والهی گام برداریم. چرا که آینده ای درخشان و نورانی در انتظار

ماست.

از آنجا که راه شناخت فقط در راستای قرآن و سخنان معصومین است، باید همه دانشجوی آنان شویم.

پس پیش به سوی قرآن و رهروی راه عترت و اهل بیت عصمت و طهارت شدن. 

دکترسید علی میرآفتاب(معاونت آموزشی دانشکده)

20:51

(0)


18 آذر 1391

25توصیه رهبر انقلاب به دانشجویان:(دانشكده شیراز )

 

1-نیروی جوانی خود را کشف کنید.

2-با قرآن و نوشتجات شهید مطهری ودیگر فضلا معرفت دینیتان را بالا ببرید.

3-شرح صدر سیاسی داشته باشید.

4-با اقشار مختلف جامعه در ارتباط باشید.

5-نظرات خود را به دستگاه ها ارائه کنید و موضع گیری کنید.

6-از قول بدون علم بپرهیزید.

7-به دنبال قله های علمی باشید.

8-نسبت به اوضاع کشور نقد مستمر و منصفانه داشته باشید.

9-مراقب نگاه های سوسیالیستی و مارکسیستی باشید.

10-ایده اقتصاد مقاومتی را تبیین کنید.

11-با تشکل های دانشجویی جهان اسلام ارتباط داشته باشید.

12-جریان دانشجویی موضع انتقادی خودش را حفظ کند.

13-به اوضاع کشور نگاه مستسفرانه داشته باشید.

14-اعلام نظر کارشناسی متفاوت با رهبری،مخالفت با رهبری به حساب نیاید.

15-محیط دانشگاه باید پاکیزه و معنوی باشد.

16-کانون های تصمیم واقدام تشکیل دهید.

17مراقب رقابت بر سر پست و مقام باشید.

18-در مسائل اجتماعی موضع گیری کنید.

19-امید را در خود زنده نگه دارید.

20-در تصمیمات مصلحتها را در نظر بگیرید.

21-سقف معرفت خود را سایتها و روزنامه ها قرار ندهید.

22-آرمانگرایی را با پرخاشگری اشتباه نگیرید.

23-از تصمیمات نسنجیده پرهیز کنید.

24-آرمانگرایی را در دانشگاه زنده نگه دارید.

25-در تصمیم گیری ها مطالعه عالمانه داشته باشید

9:24

(0)


15 آذر 1391

توصیه عملی حضرت امام به دانشجویان(سبک زندگی) (دانشكده شیراز )

 

نمازهای یومیه را در پنج وعده بخوانید و نماز شب را حتما بپای دارید.

اوقات خواب خود را کم کنید و بیشتر قرآن بخوانید. (بویژه سورهٔ مزّمّل)


راس ساعت مقرر که بیدار می شوید ، دیگر نخوابید..

روزهای دوشنبه و پنجشنبه را روزه بگیرید 

کم خوری را پیشه کنید. (خود را به خوردن شیر ، خرما و حلوا عادت بدهید.)

 

در مجالس و میهمانی های باشکوه که فقرا به آن راه ندارند شرکت نکنید و خود نیز چنین مجالسی نداشته باشید.


برای عهد و پیمان اهمیت فوق العاده قائل باشید. .

 

به تهیدستان انفاق کنید..

از مواضع تهمت دوری کنید

دل به دنیا نبندید و آن را بر دستور خدا ترجیح ندهید.

 

 

 لباس ساده بپوشید و از پوشیدن لباس رنگی خودداری کنید.

از نظر مادّی به پایین تر از خود و از نظر معنوی به اولیاء الله بنگرید.
 

کار نیک خود را فراموش کنید و گناهان گذشتهٔ خود را به یاد بیاورید.


به ورزش بخصوص کوهنوردی و شنا اهمیت بدهید..

 

 

زیاد صحبت نکنید و دعاها را زیاد بخوانید. (بخصوص دعای روز سه شنبه را)

 

 

 

اول هر ماه ، خرج یک روز خود را صدقه بدهید.( شاید الان بتوان گفت به صندوق صدقات بریزید.)

دانشهای فنی (بویژه رانندگی ، مکانیک و رادیو تلویزیون) را فرا بگیرید.

 از اخبار روز مسلمین و جهان با خبر شوید. ( هر روز حداقل  یک بار اخبار کامل را بشنوید)

بیشتر مطالعه کنید.

15:13

(0)


14 آذر 1391

گزارش تصویری روز دانشجو(دانشكده شیراز )

16:19

(0)


جشن روز دانشجو در دانشكده علوم قرآني شيراز (دانشكده شیراز )

صبح روز دوشنبه جشني به مناسيت «روزدانشجو» در سالن غدير دانشكده علوم قرآني شيراز برگزار شد.
در اين مراسم دكتر سلمانپور رئيس دانشكده ، دكتر ميرآفتاب معاونت آموزشي دانشكده و مسوولين و دانشجويان حضور داشتند.
مراسم با قرائت قرآن كريم و سرود جمهوري اسلامي آغاز شد
دكتر سلمانپور در ابتدا اين مناسبت را به دانشجويان تبريك گفته و در ادامه به توجه ويژه مقام معظم رهبري به اين قشر اشاره
 كردند.وي گفت: حجم گفتار هاي مقام معظم رهبري به قشر دانشجو دو برابر حجم صحبت ها وتوجه هاي ايشان  نسبت به
ساير اقشار است و اين ما را به اين نتيجه مي رساند كه اين قشر جايگاه خاصي دارد كه بايد به آن توجه كرد و يكي از
رهنمودهاي مقام معظم رهبري اين است كه كاري كنيد كه دانشجو تا 150 سال بعد را ببينند(فرانگري)
حجه الاسلام والمسلمين حدائق با حضور در اين مراسم با ايراد سخن پرداختند
وي ابتدا روز دانشجو را به تمامي دانشجويان تبريك گفت و سپس با توجه به حديثي از امام صادق(ع) راه صحيح كسب موفقيت
را براي دانشجويان بيان كردند.
وي گفت: طبق فرمايش امام صادق(ع) هر كس مي خواهد در كارش موفق با شد بايد سه چيز را دنبال كند، اول حاذق در كار
خود باشد، دوم امانت دار باشد و اساسا براي موفقيت در زندگي نگاهش، نگاه امانت داري باشد و سوم با مردم مهربان باشد.
اين مراسم داراي برنامه هاي مختلفي از جمله:مسابقه ي شيرين ترين خاطره دانشجويي، شعر خواني توسط شاعر اهل بيت
سيد كمال خردمندان و اهداي جوايز به دانشجويان برتر بود.
به همين مناسبت هديه اي از طرف دانشكده به تمامي دانشجويان اهدا شد.

11:38

(1)


رئیس دانشکده علوم قرآنی شیراز به عنوان مدیر نمونه کشوری برگزیده شد(دانشكده شیراز )

د

11:37

(0)


کتاب جدید دکتر محمد جواد سلمانپور عضو هیئت علمی دانشگاه شیراز با عنوان« ده گفتار در پیشگیری از جرائم» منتشر شد(دانشكده شیراز )

 

دکتر سلمانپور در این کتاب پیشگیری از بزهکاری را در چشم انداز باور خردورزان، یک ضرورت می داند.

وی در این راستا به پژوهش و تحقیق پرداخته است و نظریات خویش را در زمینه پیشگیری از جرم در این کتاب ارزشمند تبلور بخشیده است.

کتابی که از ده گفتار پیرامون برخی ابعاد پیشگیری بهره دارد. برخی از این گفتارها در نشریات قوه قضایی بازتاب یافته و مورد

توجه استادان حقوق و دادرسان قضایی قرار گرفته است. پژوهش های بنیادی و کاربردی در زمینه ی پیشگیری از بزهکاری،

مبتنی برتعالیم آئین مبین اسلام، راهی است که این استاد دانشکده حقوق برگزیده است.

نویسنده بر این عقیده است هرچند قانون اساسی پیشگیری از جرائم را بر عهده ی قوه قضایی نهاده است ولی بر این معنی

نیست که دو قوه ی مجریه و قانون گذاری ودیگر سازمانها در برابر این پدیده ی مهم، وظیفه ای نداشته باشند. جرم معلول

عواملی است که در هر جامعه  رخ می گشاید و برای مهار آن همه باید تلاش ورزند

11:33

(0)


مراسم دهه ي اول محرم در دانشكده علوم قرآني شيراز برگزار شد(دانشكده شیراز )

 

مراسم عزاداري اباعبدالله الحسين(ع) طي 11 شب در دانشكده علوم قرآني شيراز با حضور جمع كثيري از عزاداران شيرازي برگزار شد.

اين مراسم كه از آغاز ماه محرم الحرام شروع گرديد، همه شب از ساعت19 با قرائت حديث كساء و زيارت عاشورا شروع و با سخنراني حجه الاسلام والمسلمين حيدري(از قم)كه از شاگردان آيت الله بهجت بودند ادامه يافت و سپس به مدت يك ساعت شركت كنندگان كه جمعيتي غريب به هزار نفر بودند به سينه زني و عزاداري مي پرداختند.

لازم به ذكر است اين مراسم در هفت سال اخير در دانشكده علوم قرآني شيراز برگزار مي گرديد

11:23

(0)


نشست شورای فرهنگی با حضور دکتر سلمانپور(رئیس دانشکده)در دانشکده علوم قرآنی شیراز(دانشكده شیراز )

ظهر امروز جلسه شورای فرهنگی دانشکده علوم قرآنی شیراز برگزار شد.

این شورا که متشکل از: رئیس دانشکده، معاونت آموزشی، چند تن از اساتیدو تعدادی از دانشجویان هست امروز اولین جلسه خود را برگزار کردند.

دکتر سلمانپور(رئیس دانشکده) در ابتدای این جلسه فرمودند: دو بحث مهم در دانشکده از اهمیت خاصی برخوردار است: اول بحث آموزش که به حمداله به خوبی توسط معاونت آموزشی(دکتر میر آفتاب) و همکاران پیگیری می شودو دوم بحث فرهنگی است که باید به شدت تقویت شود، تا روحیه ی فرهنگی، معنوی و سیاسی دانشجویان ارتقاء پیدا کند.

در ادامه این نشست اساتید و دانشجویان نظرات خود را در مباحث فرهنگی ارائه دادند

11:21

(0)


جلسه پرسش و پاسخ با حضور حجه الاسلام والمسلمین رحیمی صادق(مدیر حوزه های علمیه استان فارس) در دانشکده علوم قرآنی شیراز(دانشكده شیراز )

 

شب گذشته جلسه پرسش و پاسخ  در سالن خوابگاه دانشکده علوم قرآنی شیراز برگزار شد.

سوالات مطرح شده در این جلسه بیشتر در مورد مسائل اخلاقی و اعتقادی بود.

حجه الاسلام والمسلمین رحیمی صادق(استاد حوزه و دانشگاه) ابتدا به دانشجویان گفنتد: انسان برای رسیدن به پاسخ پرسش های مطرح شده در ذهنش با به متخصص مراجعه کند. ندانستن عیب نیست اما نپرسیدن عیب است.

ایشان در پاسخ به پرسش یکی از دانشجویان در مورد امر به معروف و نهی از منکر گفتند:

ابتدا ما باید شرایط امر به معروف و نهی از منکر همچون: احتمال تاثیر پذیر بودن، ضرر نداشتن برای خودمان و... را در نظر بگیریم.

ایشان افزودند: امر به معروف و نهی از منکر سه مرحله دارد: مرحله قلبی(اعلام تنفر قلبی) مرحله لسانی(با نصیحت و با

نرمی) مرحله عملی(با اعضاء و جوارح). ضمن توجه به نکات بالا نباید توقع تاثیر پذیر بودن سریع در فرد را داشته باشیم هدف از این کار انجام وظیفه  است.

در این جلسه به سوالات دیگری همچون:چگونگی ایجاد حضور قلب در نماز ،حدود پوشش بانوان، اخلاق خوب از منظر قرآن و ... پاسخ داده شد.

11:17

(0)


10 آذر 1391

مراسم عزاداري تاسوعاي حسيني در دانشكده علوم قرآني شيراز (دانشكده شیراز )

در ظهر تاسوعاي حسيني مراسم عزاداري اباعبدالله الحسين(ع) در سالن غدير دانشكده علوم قرآني شيراز برگزار شد.

در اين مراسم كه با حضور جمع كثيري از مردم متدين شيراز برگزار شد، حجه الاسلام والمسلمين حدائق به ايراد سخن پرداختند.

ايشان در اين مراسم پيرامون تاثير فرهنگ عاشورا در زندگي عملي امروز مردم سخناني را ايراد فرمودند.

بعد از سخنراني ايشان يكي از مداحان اهل بيت عليهم السلام به مداحي و روضه خواني پرداختند.

در اين مراسم جمعي از علماء شيراز از جمله حضرت آيت الله سيد علي اصغر دستغيب و نيز مسئولین استان حضور داشتند

15:59

(0)


[ 1 ] [ 2 ]