بستن

يکشنبه ٢٤ شهريور ١٣٩٨
اخبار > درخشش دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور
 


  چاپ        ارسال به دوست

درخشش دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور

دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با کسب حدود 25 درصد از رتبه های رشته الهیات و معارف بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور افتخاری دیگر را برای این دانشگاه کسب کردند.  
 
حجت الله لطفی مدیر برنامه ریزی و توسعه آموزش دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم بیان کرد: مرحله نهایی بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در پردیس فنی و مهندسی شهید عباسپور دانشگاه شهید بهشتی با حضور یک هزار و ۲۴۹ نفر، حدود ۶۰ درصد مردان و ۴۰ درصد؛ ، به صورت  متمرکز و غیرمتمرکز برگزار شد که از این تعداد ۴۹۸ نفر زن و ۷۵۱ نفر مرد بودند، در روزهای سوم و چهارم مردادماه در 8 منطقه کشور برگزار شد. 

 
وی افزود: این المپیاد در سال های اول با رشته های محدود برگزار می شد، اما در بیست و چهارمین دوره آن دانشجویان در ۲۳ رشته به رقابت می پردازند. این رشته ها شامل زبان و ادبیات فارسی، الهیات و معارف اسلامی، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، حقوق، علوم جغرافیا، روانشناسی، شیمی، فیزیک، زیست شناسی، ریاضی، آمار، علوم زمین، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی صنایع، مهندسی متالورژی، مهندسی کشاورزی (زراعت و اصلاح نباتاب)، مهندسی کامپیوتر، طراحی صنعتی، سلول های بنیادی و مهندسی بافت می شود. 

لطفی در ادامه با اشاره به برگزاری دوره دانش افزایی ویژه دانشجویان راه یافته به مرحله نهایی این دوره از المپیاد، اظهار کرد: دوره دانش افزایی برای دانشجویان راه یافته به مرحله نهایی بیست و چهارمین المپیاد علمی دانشجویی کشور در اصفهان برگزار شد که در آن مباحث تفسیری قرآن کریم، نکات کلیدی علوم حدیث و همچنین نکات مربوط به علوم قرآن توسط اعضای محترم هیأت علمی دانشگاه، به دانشجویان آموزش داده شد.
 
بنابر نتایج اعلام شده، محدثه نظامی خیرآبادی از دانشکده علوم قرآنی تهران و زهرا حق نگهدار از دانشکده علوم قرآنی شیراز، موفق به کسب رتبه سوم در رشته الهیات و معارف اسلامی  شدند.  
 
همچنین میلاد شریفی از دانشکده علوم قرآنی مراغه که از منطقه 3 کشوری در این دوره از المپیاد شرکت کرده بود موفق به کسب رتبه پنجم این دوره شد.  
 
محمدمهدی بشیری از دانشکده علوم قرآنی قم  با  کسب رتبه هفتم نیز دیگر رتبه تک رقمی را به عنوان نماینده دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از آن خود کرد.

همچنین محسن خاتمی از دانشکده علوم قرآنی تهران با کسب رتبه دهم، زهرا حاتمی طیبلو از دانشکده علوم قرآنی شیراز با کسب رتبه یازدهم، سیده فاطمه موسوی سجاد از دانشکده علوم قرآنی آمل با کسب رتبه دوازدهم، ماندانا پرستنده خیال از دانشکده علوم قرآنی شیراز با کسب رتبه بیست و دوم و زهرا صفر رضوی زاده از دانشکده علوم قرآنی آمل با کسب رتبه بیست و هفتم، دیگر افتخار آفرینان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در بیست و چهارمین دوره المپاد علمی دانشجویی کشور بودند. 

از این رو دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ضمن عرض تبریک به افتخار آفرینان و نمایندگان خود در این دوره ، اساتید محترم آنان، خانواده های گرامی دانشجویان و مسئولین دانشگاه، از جانب پروردگار متعال، پیروزی و سعادت روافزون در سایه سار الطاف منور قرآن کریم و اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام را برای این عزیزان مسئلت می نماید. 


١٦:٢٠ - سه شنبه ١٢ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ٣٨٨٠    /    تعداد نمایش : ٣٨١


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج