بستن

سه شنبه ٢٩ بهمن ١٣٩٨
اخبار > آغاز ثبت نام و اجرای هماهنگ کلاس‌های فوق برنامه قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
 


  چاپ        ارسال به دوست

آغاز ثبت نام و اجرای هماهنگ کلاس‌های فوق برنامه قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

به گزارش ایحا، حجت الاسلام والمسلمین علی قاسمی، رییس مرکز امور قرانی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم از آغاز ثبت نام و اجرای هماهنگ کلاس‌های فوق برنامه قرآنی در این دانشگاه خبر داد و گفت: دوره های آموزشی فوق برنامه شامل دوره های قرآنی همچون حفظ، درست خوانی و روانخوانی، صوت و لحن، تجوید، مفاهیم و تدبر در قرآن کریم، دوره های تربیت مربی قرآنی و... است که به دانشکده ها اعلام شده است.

وی افزود: دوره های قرآنی در دانشکده‌ها موجب تقویت بنیان های علمی، معارفی و مهارتی دانشجویان خواهد شد و طبعاً زمینه ساز آینده مطلوب شغلی و کارآمدی آنان برای خدمت در عرصه های مرتبط جامعه اسلامی است.

رییس مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم ادامه داد: دانشکده ها با عنایت به ابلاغ برنامه های سال ۹۸ و تخصیص بودجه برای دوره های مذکور، ضروری است شرایط لازم برای تشویق و ترغیب دانشجویان جهت شرکت در دوره‌ها را فراهم کنند.

وی هدف از برگزاری کلاس‌ها را ارتقاء مهارت‌های دانشجویان دانست و خاطرنشان کرد: صِرف برگزاری کلاس ها از سوی دانشکده ها بدون رعایت لوازم امر مطلوب نبوده و اثربخش نخواهد بود؛ لذا ضروری است برای هر دوره آموزشی رعایت سرفصل‌های مصوب، تعداد جلسات و ... مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام والمسلمین قاسمی گفت: دانشکده ها برای اثربخشی دوره‌ها لازم است از استادان مجرب و ماهری که مجوز تدریس از مرکز قرآنی دانشگاه دریافت کرده اند، بهره‌مند شوند.

وی با بیان این که فعال‌سازی کانون قرآن با حضور فعالانه دانشجویان قرآنی و سپردن امور به آنان زمینه جهش قرآنی را فراهم خواهد آورد، تصریح کرد: خواستار این هستیم که رؤسای دانشکده‌ها و کارشناسان قرآنی و فرهنگی اهتمام به راه‌اندازی کانون براساس آیین‌نامه ابلاغی سابق و استفاده از این ظرفیت برای جذب دانشجویان به دوره‌ها را داشته باشند.

رییس مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تصریح کرد: کارشناسان، ضمن اطلاع‌رسانی مناسب از طریق نصب پوستر پیوست شده در دانشکده و خوابگاه، ارسال پیامک، اطلاع‌رسانی در فضای مجازی، گفت و گوی چهره به چهره، بهره‌مندی از دانشجویان برای جذب دوستان خود نسبت به تشویق و توجیه ایشان جهت شرکت در دوره ها اقدام کنند.


١٠:٥٦ - شنبه ١٣ مهر ١٣٩٨    /    عدد : ٣٩٥٠    /    تعداد نمایش : ٥٥٦


برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج