اوقات شرعی
وضعیت آب و هوا
weather.ir is down
آخرین اخبار
فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان
فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان
فراخوان پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان از دانشگاه های دیگر جهت ورود به مقطع کارشناسی ارشد سال تحصیلی97-96 دانشکده های علوم قرآنی، دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
 ١٠:٥٢ - 1396/02/30 - نظرات : ٠متن کامل >>
نسخه تحت شبکه مجموعه نرم افزارهای نور در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم راه اندازی شد
حجت الاسلام والمسلمین محمد اسماعیل عبداللهی مدیر برنامه ریزی راهبردی، آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه علوم و معارف قران کریم در تشریح این خبر اظهار کرد : با عنایت به جایگاه و اهمیت کارهای پژوهشی اعضای محترم هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه و همچنین در راستای ارتقای سطح پژوهش و تأمین ابزارها و نرم افرار های مورد نیاز محققین، نسخه تحت شبکه مجموعه نرم افزار های نور شامل 80 عنوان برنامه از آخرین محصولات مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی با قابلیت اجرا در محیط شبکه، تهیه و راه اندازی شد.
 ١٢:٣٤ - 1395/11/27 - نظرات : ٠متن کامل >>
مراسم افتتاحیه دومین المپیاد قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم فردا برگزار می شود.
ریاست دانشگاه در جمع مسؤولین روابط عمومی دانشکده های علوم قرآنی سراسر کشور :
محفل انس با قرآن کریم به مناسبت هفته بزرگداشت مقام استاد در دانشکده تربیت مدرس قرآن مشهد
آیین تجلیل از اساتید و کارکنان دانشکده علوم قرآنی میبد برگزار شد.
مراسم تجليل از اساتید نمونه دانشگاه در دانشكده مطالعات تطبيقی قرآن شيراز برگزار شد.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در نشست رؤسای دانشکده های علوم قرآنی کشور در شیراز :
نشست مسؤولین دانشگاه و رؤسای دانشكده‌های علوم قرآنی سراسر کشور در شیراز برگزار شد.
ساعت
عضویت در سرویس خبری
نام :   
ايميل :   
دانشکده علوم قرآنی آمل
 
27 خرداد 1396

همايش استاني کتابت وحي در دانشکده علوم قرآني آمل برگزار شد(دانشكده آمل )

 

100 نفر از خوشنويسان برتر مازندران براي کتابت آيات وحياني قرآن در دانشکده علوم قرآني آمل گرد هم آمدند.


 

14:46

(0)


4 اسفند 1395

برگزاری مرحله مقدماتی بخش آوایی پانزدهمین جشنواره قرآن و عترت در دانشکده علوم قرآنی آمل(دانشكده آمل )

 

در این دوره از مسابقات که در دو بخش پسران و دختران در رشته های حفظ کل قرآن کریم ، 1 جزء ، 3 جزء ، 5 جزء ، 10 جزء ، 20 جزء ، قرائت تحقیق و قرائت ترتیل، دعاخوانی و اذان و روش تدریس قرآن کریم مخصوص دانشجویان و اساتید و کارکنان برگزار شد.

در این دوره در مجموع دو بخش پسران و دختران ، ۳۰ نفر از دانشجویان در بخش های مختلف به رقابت پرداختند و پس از داوری متسابقین، منتخبین این دوره از مسابقات مشخص شدند.

همچنین بخش کتبی مسابقات نیز به طور هم زمان با دانشکده های علوم قرآنی سراسر کشور برگزار شد.

10:3

(0)


3 اسفند 1395

برگزاری نشست علمی در دانشکده علوم قرآنی آمل(دانشكده آمل )

در این نشست دکتر اصفهانی به عنوان ارائه دهنده، دکتر سید معصوم حسینی به عنوان داور و دکتر فرامرزی به عنوان ناقد حضور داشتند.

دکتر حسینی با مطرح کردن موضوع کرسی آزاد اندیشی، سه موضوع تعریف تفسیر به رای ، بیان اشتراکات شیعه و سنی و بیان اختلافات شیعه و سنی را جهت ارائه مطرح نمود.

در ادامه دکتر سید عبدالله اصفهانی معاون آموزشی و پژوهشی دانشکده به عنوان ارائه دهنده بحث، تفسیر به رای را مفهومی دانست که هم در طول روش های تفسیری و هم در عرض روش های تفسیری مطرح است.

همچنین دکتر فرامرزی عضو هیأت علمی دانشکده علوم قرآنی آمل به عنوان ناقد در این نشست گفت: تفسیر به رأی پیش زمینه روایی دارد و از قرن دوم به بعد شروع شده است.

در پایان طرفین با توجه به سه سوال مطرح شده، دیدگاه ها و نظرات خود را بیان نمودند و در پایان دکتر حسینی به عنوان داور با جمع بندی نظرات دکتر اصفهانی و دکتر فرامرزی، مفهوم تفسیر به رای را از منظر امام خمینی(ره) بیان کرد .

وی اظهار کرد : از منظر امام حمینی (ره) مفهوم تفسیر به رأی ، یکسو نگری در تفسیر قرآن، تفسیر آیات الاحکام بدون یاری جستن از روایات، تحمیل آرا بر قرآن و تفسیر آیات بدون برخورداری از دانش ها بایسته تفسیر، می باشد.
حسینی افزود : این چهار معنا می تواند جزء ماهیت و مؤلفه های تفسیر به رأی باشد. به این معنا که با تحقق همه یا هر یک از آنها مفهوم تفسیر به رأی تحقق یابد.

 

14:54

(0)


25 بهمن 1395

دومین آزمون مفاهیم در دانشکده علوم قرآنی آمل برگزار شد.(دانشكده آمل )

 

دومین آزمون مفاهیم از جلد دوم کتاب مفاهیم قرآن تألیف استاد مرحوم ابوالفضل علامی با حضور مدیر مسئول مؤسسه قرآنی زهرای مرضیه سلام الله علیها با حضور دانشجویان این دانشکده برگزار شد.
لازم به ذکر است دوره یکساله تربیت معلم قرآن در دانشکده علوم قرآنی آمل در حال برگزاری می باشد که در دو بخش مفاهیم و قرائت و پس از تدریس کتب دوره در این دو بخش و انجام آزمون های لازم، مدارک آن به دانشجویان شرکت کننده در دوره اهدا خواهد شد.

9:29

(0)


23 بهمن 1395

برگزاری دومین محفل نورانی شبی با قرآن یادمان شهدای عزیز انقلاب درخوابگاه دانشکده علوم قرآنی آمل (دانشكده آمل )

 

شب دوشنبه مورخ 95/11/18محفل نورانی انس با قرآن کریم، یادمان شهدای عزیز انقلاب به همت کانون قرآن و عترت، با حضور ریاست،برخی ازکارکنان و دانشجویان خوابگاهی خواهران و با حضور قاری میهمان، استاد سید محمد طاهایی دارنده رتبه های برتر کشوری در سالن خوابگاه خوهران برگزار گردید.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید معصوم حسینی رئیس دانشکده علوم قرآنی آمل به همراه چند تن از کارکنان بعداز بازدید از خوابگاه برادران و خواهران، در این محفل نورانی شرکت نمودند.

ایشان در پایان هم چنین از دانشجویان درخواست کرد تا با حضور بیشتر در فضای فرهنگی و قرآنی دانشکده، زمینه برگزاری بیشتر کلاسها و دوره ها و محافل فرهنگی و قرآنی را فراهم آورند.

در این مراسم پس از بیان مقدمه ای توسط مهندس داود بهمنش مسئول امور فرهنگی و کانون قرآن و عترت دانشکده ، دکتر حسینی ریاست دانشکده در سخنانی، تحصیل و انس با قرآن را اولویت اصلی دانشجویان برشمردند و ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام و شهدای انقلاب افزودند که گسترش فرهنگی قرآن و جلسات قرآنی مرهون مجاهدتهای این عزیزان است که ما امروز از آن بهره مندیم.
پس از تلاوت آیات سوره مبارکه نور توسط قاری مدعو استاد سید محمد طاهایی ، مهندس بهمنش طی سخنانی اولین وظیفه پیامبر مکرم اسلام را به استناد آیات سوره مبارکه آل عمران و سوره های دگر، تلاوت قرآن بر شمردند.
ایشان با قرائت آیه ۱۶۴ سوره آل عمران (یتلوا علیهم ءایاته و یزکیهم و یعلمهم الکتاب و الحکمه) بیان داشت: با اشاره به بیانات رهبر فرزانه و قرآنی کشور در خصوص افزایش محافل قرائت و انس با قرآن که تاکیدات رهبر عزیز حاکی از آن است که میزان محافل و مجالس قرآنی در کشور باید افزایش فراوانی پیدا کند و مقدار موجود راضی کننده نیست. علت آن نیز به این موضوع برمی گردد که نفس صدای خوش ذاتا تاثیر گذار است و اگر با کلامی مثل قرآن شریف که کلام خداست همراه گردد تاثیر آن چند برابر خواهد شد و دلهای آماده با تاثیر از کلام و زیبایی های هنر تلاوت، به سمت قرآن مایل می گردند.

 

در ادامه استاد سید محمد طاهایی به تلاوت قرآن پرداختند.
قابل ذکر است : سید محمد طاهایی قاری میهمان محفل انس با قرآن خوابگاه خواهران دارای چهار رتبه کشوری است که از افتخارات استان و کشور محسوب می گردد.
در پایان مراسم دکتر حسینی در جمع صمیمی دانشجویان خوابگاهی به سوالات دانشجویان پاسخ وبا قول پیگیری برخی از پیشنهادات ،آرزوی موفقیت و پیشرفت علمی را از درگاه ایزد منان برای آنها آرزو نمودند.

10:9

(0)


19 بهمن 1395

برگزاری نشست سیاسی با موضوع «نقش زن در انقلاب اسلامی» در دانشکده علوم قرآنی آمل(دانشكده آمل )

 

به مناسبت ایام الله دهه فجر به همت امور فرهنگی و کانون قرآن و عترت دانشکده علوم قرآنی آمل روزدو شنبه مورخ 95/11/18 نشست سیاسی با موضوع «نقش زن در انقلاب اسلامی» با حضور اساتید، کارکنان وجمعی از دانشجویان درسالن همایش علامه محمد تقی آملی دانشکده علوم قرآنی آمل برگزار گردید.
در ابتدا آیاتی چند از کلام الله مجید توسط مهندس بهمنش مسئول فرهنگی،تلاوت، سپس دکتر حجت الاسلام والمسلمین سید معصوم حسینی رئیس دانشکده علوم قرآنی آمل سخنران مراسم ضمن تبریک دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی با بیان اینکه زن به عنوان نیمی از پیکره اجتماع و نقش تعیین کننده اش در بقا و گسترش نسل انسانی و پرورش و تربیت فرزندان و مانند آن، همیشه مورد توجه اندیشمندان بوده است. گفت:نمی توان در تاریخ از انسان سخن گفت، ولی از زن سخن نگفت. در طول تاریخ، زن پا به پای مرد در فراز و نشیب های زندگی و سازندگی مطرح است. گاه به طور مستقیم و گاه با ترغیب مردان و ایجاد انگیزه های لازم در آنان، نقش سازنده خود را در تاریخ انسانی نشان داده است. همانطوریکه از سال
۱۳۴۲ تا پیروزی انقلاب اسلامی ایران درسال ۵۷ و بعد از آن در هشت سال دفاع مقدس، زنان با ایمان ایران اسلامی بیشترین نقش را در به ثمر رساندن پیروزی انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس ایفا نمودند.
حجت الاسلام والمسلمین حسینی بیان داشت: با اینکه زن همیشه در کنار مرد، در رشد و شکوفایی جامعه انسانی مستقیم یا غیر مستقیم نقش آفرین بوده است، ولی از دیر زمان، مورد داوری های غیرمنصفانه نیز قرار گرفته است. بسیاری از اندیشمندان و کارشناسان علوم انسانی و اجتماعی یا نخواستند و یا نتوانستند، نقش حقیقی و جایگاه واقعی زن را در پیکره انسانی بشناسند.
ایشان از دیدگاه قرآن کریم درباره جایگاه زن در نظام خلقت و روشن ساختن مقام و منزلت انسانی او اظهار داشت: قرآن کریم در نخستین آیه از سوره نساء می فرماید: (یَاَیُّهَا النَّاسُ اتَّقُواْ رَبَّکُمُ الَّذِی خَلَقَکُم مِّن نَّفْسٍ وَاحِدَةٍ وَخَلَقَ مِنْهَا زَوْجَهَا وَبَثَّ مِنْهُمَا رِجَالاً کَثِیرًا وَنِسَآءً وَاتَّقُواْ اللَّهَ الَّذِی تَسَآءَلُونَ بِهِ وَالاْءَرْحَامَ إِنَّ اللَّهَ کَانَ عَلَیْکُمْ رَقِیبًا)
در این آیه که روی سخن با تمام انسان هاست، خداوند همگان را به تقوای الهی و ترس از مخالفت با پروردگار سفارش می کند. آنگاه در توصیف خداوند به یکی از صفات، اشاره به صفت خالقیّت او کرده و می فرماید: همان پروردگاری که شما را از نفس واحدی آفرید. و همسرش را نیز از همان نفس و ماهیت خلق کرده و از این دو صنف، مردان و زنان فراوانی پدید آمدند.
دکتر حسینی، در خصوص نقش زنان در پيروزي انقلاب اسلامي از ديدگاه امام خميني (ره) را چهار عنوان «تحول فكری و روحی زنان»، «حضور زنان در صحنه انقلاب اسلامی» ، «انگیزه حضور زنان در انقلاب اسلامی» و «ویژگی زنان انقلابی» برشمرد. و گفت در تحول فكری و روحی زنان،هنر انقلاب اسلامی این بود كه زنان جامعه ما را متحول ساخت و در مسیر اسلام و ارزشهای الهی هدایت كرد و از بی هویتی و بی بند و باری و ابتذال كه سوغات غرب بود، به سوی عزت خواهی، عفاف، درك شخصیت و كمال جویی و تحول فكری و روحی هدایت كرد و از دون مایگی به اوج انسانیت ارتقا بخشید.
وی در خصوص انگیزه حضور زنان در انقلاب اسلامی و حضور زنان در صحنه انقلاب اسلامی اظهار داشت حضور پرشور در صحنه انقلاب اسلامی از افتخارات بزرگ زنان مسلمان ایران اسلامی است. آنان در همان روزهای نخستین انقلاب وارد میدان مبارزه شدند و با جهاد خود قدم به قدم، انقلاب اسلامی را یاری كردند
زنان و مردان مسلمان در ایران با انگیزه الهی انقلاب كردند. آنان خواستار حكومت اسلامی و احیای اسلام ناب محمدی (ص) و زنده شدن نام قرآن و ائمه اطهار (ع) بودند. از این رو با نام فاطمه زهرا (س) و زینب كبری و امام حسین (ع) به خیابانها می ریختند و تظاهرات راه می انداختند.
دکتر حسینی از ویژگی زنان انقلابی با بیان اینکه زنان مسلمان و انقلابی كه با جهاد در راه خدا، سلطنت
۲۵۰۰ ساله طاغوت را سرنگون كردند و تاریخ را دگرگون ساختند، از منظر حضرت امام خمینی دارای این خصایل ارزنده بودند:
شیردل و شجاع امام با قدر شناسی از زنان فرمودند: «ما همگی مرهون شجاعتهای شما زنان شیردل هستیم.»
«مادران شجاع فرزندان اسلام خاطره جانبازی و رشادت زنان قهرمان را در طول تاریخ زنده كردند. در چه تاریخی اینچنین زنانی را سراغ دارید، در چه كشوری؟»
در پایان رئیس دانشکده نام چند تن از زنان شهیده ایران اسلامی از جمله شهیده سید طاهره هاشمی از شهدای ششم بهمن سال
۱۳۶۰ آمل را نام بردند و گفتند این شهدا را مایه افتخار جامعه زنان و ملت ایران دانستند.

11:44

(0)


13 بهمن 1395

محفل نوراني انس با قرآن کريم ويژه شهداي آتش نشان در دانشکده علوم قرآني آمل برگزار شد (دانشكده آمل )

محفل نوراني انس با قرآن کريم يادمان شهداي عزيز انقلاب و آتش نشان با حضور استاد پيمان ايازي حافظ بين المللي قرآن کريم و استاد مجيد آهنگري از اساتيد و قاريان مطرح کشوري، در دانشکده علوم قرآني آمل برگزار شد.

 

در اين مراسم بعد از تلاوت قرآن توسط مهندس بهمنش مسئول امور فرهنگي و کانون قرآن و عترت دانشکده علومقرآني آمل، حجت الاسلام دکتر سيد معصوم حسيني رئيس دانشکده علوم قرآني آمل ضمن خير مقدم به آتش نشانان و قاريان و دانشجويان، با گراميداشت آغاز دهه مبارکه فجر و پاسداشت مقام شامخ شهداي انقلاب اسلامي و شهداي عزيز آتش نشان، گفت: امروز بايد ياد و خاطره بزرگ مردان و آتش نشانان غيور را که به پاس احترام اين شهدا، بر روي دستان مردم هميشه در صحنه ايران اسلامي همچون شهداي دفاع مقدس و شهداي حرم تشييع شدند را گرامي بداريم.

وي با بيان اين که اگر ما با نگاه قرآني به کار آتش نشانان بنگريم، داشتن اين شغل افتخار بزرگي است ، تصريح کرد: همانطور که در قرآن کريم آمده است؛ نيکو کاران و کساني که خدمت به همنوعان مي کنند از پاداش بزرگي برخوردار هستند. چرا که اين عزيزان مثل شمع سوختند و از جان خود گذشتند تا ديگران را نجات بدهند . و اين بشارتي است از سوي خداوند به ۱۶کبوتر آتش نشان که بسوي معبود خويش پرواز کردند.

در ادامه برنامه پس از پخش کليپي درخصوص ايثار بي نظير آتش نشانان در حادثه ساختمان پلاسکو، استاد مجيد آهنگري به تلاوت آياتي از سوره مبارکه طاها پرداخت که مورد توجه حضار واقع گرديد.

پس از آن مجري برنامه با بيان بخشي از رشادتهاي آتش نشانان اسامي ۱۶ شهيد اين حادثه را برشمردند که جمعيت حاضر نيز به احترام مقام شهيد همه قيام نموده و دست به سينه، با ذکر صلوات به آنان اداي احترام نمودند.

در بخش پاياني مراسم استاد پيمان ايازي به ارائه برنامه حفظ خود پرداخته و به سئوالات قرآني حاضرين پاسخ داد.

مراسم با اهداي جوائز به اساتيد مدعو ، دانشجويان حافظ قرآن و لوح يادبود به آتش نشانان مهمان پايان يافت.

10:40

(0)


3 بهمن 1395

خاکسپاری یک شهید گمنام در دانشکده علوم قرآنی آمل(دانشكده آمل )

 

سردار سرتیپ پاسدار سیدمحمد باقرزاده مسئول کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح در بازدید از دانشکده علوم قرآنی آمل در نشست با رئیس و اعضای هیات علمی و کارکنان این دانشکده به بیان خاطرات تفحص شهدا در جبهه های دفاع مقدس و دفن شهدای گمنام در مکان های مختلف پرداخت .

رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس در این جلسه از دفن یک شهید گمنام در دانشکده علوم قرآنی آمل خبر داد و اظهار کرد : در ایام فاطمیه شهید گمنام در شهرستان آمل تشییع و در حیاط دانشکده علوم قرآنی آمل خاکسپاری می شود.

دکتر سید معصوم حسینی رئیس دانشکده علوم قرآنی آمل در اين خصوص گفت: اساتيد، كاركنان و دانشجويان اين موسسه آموزشی به منظور بهره مندي از وجود پاك شهدا، چند سالي بود كه با درخواست هاي مكرر، خواستار تدفين شهداي گمنام در اين دانشکده بودند.

وي تصریح كرد: در جهت ترويج فرهنگ و ارزش هاي دفاع مقدس و همچنين تقويت روحيه ايثار و شجاعت، حدود پنج سال است كه درخواست تدفين شهيد گمنام در دانشکده علوم قرآنی آمل به مسئولان مربوطه ارائه شده ، و اين سنت حسنه كه باعث پيوند و تقويت روحيه علمي و معنوي در دانشکده مي شود ، انشا الله در ایام فاطمیه محقق می شود. 

در پایان این بازدید بعد از نشانه گذاری مکان دفن شهید با پرچم جمهوری اسلامی ایران زیارت حضرت امام حسین(ع) توسط حاضرین قرائت گردید.

15:10

(0)


18 آبان 1395

چهارمین المپیاد علوم قرآن و حدیث ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی (دانشكده آمل )

چهارمین المپیاد علوم قرآن و حدیث ویژه دانشجویان مقطع کارشناسی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم برگزار می­شود.

 زمان ثبت نام:  از تاریخ 15‏/08‏/95 تا تاریخ: 04‏/09‏/95 با مراجعه به سایت دانشـگاه  و ثبت نام به صورت اینترنتی می باشد.

زمان برگزاری آزمون: 22‏/09‏/1395 ساعت 10:00

نحوه برگزاری: المپیاد به صورت مجازی و 120 سوال شامل: ادبیات عرب، علوم قرآنی، تفسیر و حدیث  می­باشد که مدت پاسخگویی به سوالات 120 دقیقه و در دانشکده های کشور برگزار خواهد شد.

 

نکات قابل توجه:

1.        آزمون مخـتص دانشجویان ورودی92 و ما قبل آن که در سال تحصیلی  96‏-95  فارغ التحصیل خواهـند شد می باشد؛

2.       جوایز المپیاد:

نفر اول: پنج میلیون ریال

نفر دوم: چهار میلیون ریال

نفر سوم: سه میلیون ریال

نفر چهارم: دو میلیون ریال

نفرات پنجم تا دهم: هر نفر یک میلیون ریال

9:10

(0)


11 آبان 1395

برگزاری محفل انس با قرآن و عترت(ع) درخوابگاه خواهران دانشکده علوم قرآنی آمل(دانشكده آمل )

در این مراسم که با حضور سجاد احمدی و محمد جواد حاتمی راد از قاریان استان برگزار گردید ،  داوود بهمنش کارشناس قرآن و عترت دانشکده علوم قرآنی آمل ضمن تسلیت ایام محرم الحرام ، در خصوص وظایف کانون قرآن و عترت(ع) در بخش فعال سازی و پویایی خوابگاه ها گفت: از جمله وظایف امور فرهنگی و کانون قرآن و عترت برگزاری برنامه ها و برقراری کلاس های آموزشی در خوابگاه ها در راستای ایجاد نشاط و شادابی در آن است که مورد تأکید معاونت فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم می باشد.
وی با بیان اینکه امور فرهنگی و کانون قرآن و عترت(ع) و بسیج دانشجویی به عنوان فرصت هایی هستند که دانشجویان می توانند در این فرصت زمینه های رشد و تعالی خود را بیابند ، اظهار کرد : دانشجویان با حضور در برنامه های این دو مجموعه و کلاس ها و دوره های آنان می توانند مهارت های خود را افزایش و توانمندی های خود را بیشتر نمایند.
در ادامه محمد جواد حاتمی راد آیات پایانی سوره نباء و آیات ابتدایی سوره مبارکه نازعات و پس از ایشان، سجاد احمدی از قاریان خوش خوان و پر افتخار استان مازندران آیات مبارکه سوره هود را تلاوت کرد.

9:0

(0)


[ 1 ] [ 2 ] [ 3 ] [ 4 ] [ 5 ] [ 6 ] [ 7 ] [ 8 ] [ 9 ] [ 10 ] [ 11 ] [ 12 ] [ 13 ] [ 14 ] [ 15 ] [ 16 ] [ 17 ] [ 18 ] [ 19 ]