برگزاری نشست اعضای شورای دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

  • 1402/06/28 - 12:24
  • - تعداد بازدید: 491
  • - تعداد بازدیدکننده: 487
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /appsettingFree

برگزاری نشست اعضای شورای دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم

نشست اعضای شورای دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نقیب رئیس دانشگاه، معاونان، مدیران و روسای دانشکده های علوم قرآنی سه شنبه 28 شهریور آغاز شد.

به گزارش ایحا، در ابتدای این نشست حجت الاسلام سید محمد نقیب با عرض تبریک حلول ماه ربیع و نزدیک شدن ایام بازگشایی دانشگاه ها و مراکز آموزشی، بر آمادگی کامل دانشکده ها در استقبال از دانشجویان برای سال تحصیلی جدید تأکید کرد.

وی با اشاره به آغاز کلاس ها از سوم مهر ماه، ضمن تأکید بر تکریم دانشجویان از سوی مسئولان دانشگاه و دانشکده ها، اظهار کرد: رؤسای محترم دانشکده ها، شخصاً نسبت به آمادگی کامل امکانات آموزشی همچون: کلاس ها، کتابخانه، سایت و امکانات رفاهی مثل خوابگاه، سلف غذا، آشپزخانه و ... اقدام نمایند.

وی افزود: تعمیر و تجهیز کلیه خوابگاه ها به جد پیگیری شود و امکانات رفاهی در سطح دانشجویان و علم آموزان قرآنی فراهم گردد.

نقیب در ادامه در خصوص نشاط فضای دانشگاه گفت: برگزاری اردوهای فرهنگی و معنوی و ایجاد نشاط و روحیه در دانشجویان، به شدت در آموزش آنان تأثیر گذار است لذا این موضوع از سوی مسئولان دانشکده ها حتما پیگیری شود.

رئیس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در ادامه توجه به انضباط آموزشی و برگزاری کلاس ها هشدار داد و افزود: کلیه کلاس ها باید طبق برنامه اعلامی برگزار و حضور دانشجویان و اساتید طبق قوانین، بررسی و موارد بی نظمی مورد پیگیری و برخورد قرار گیرد.

وی همچنین از اجرای طرح حضور و غیاب الکترونیکی در دانشکده های علوم قرآنی در آینده نزدیک خبر داد.

حجت الاسلام نقیب در ادامه بر تربیت دانشجویان پژوهشی تأکید کرد و افزود: علاوه بر توجه به آموزش، دانشگاه، مسئولان و اساتید باید به پرورش و تربیت پژوهشی دانشجویان توجه ویژه ای داشته باشند. افزایش سطح علمی دانشگاه نیازمند انجام فعالیت های پژوهشی دانشجویان و اساتید است.

وی افزود: دانشگاه نیز در این زمینه برنامه های بسیار ویژه ای را در نظر دارد. در زمینه مجلات علمی نیز 11 مجله علمی در مرحله تأیید رتبه قرار گرفته اند.

نقیب در بخش دیگری از سخنان خود توجه به موضوعات فرهنگی دانشجویان را بسیار ضروری عنوان کرد و گفت: امروز دشمن به شدت در تلاش است تا با ایجاد روش های انحرافی و ضد دینی در بین جوانان، موضوع عفاف و حجاب را در میان آنان از بین ببرد. باید توجه به عفاف و حجاب در دانشگاه در اولویت فعالیت های فرهنگی قرار داشته باشد و در صورت بروز موارد غیرفرهنگی، حتما از روش های مختلف نسبت به حل این موضوع اقدام گردد.

توجه به موضوع درآمدزایی با استفاده از ظرفیت های مختلف در دانشکده ها، دیگر موضوع مهم مورد تأکید رئیس دانشگاه بود.

در ادامه این نشست هریک از معاونان آموزشی وتحصیلات تکمیلی، پژوهشی و فناوری، فرهنگی و دانشجویی، توسعه مدیریت و منابع و همچنین روسای دانشکده های علوم قرآنی به بیان گزارشی از فعالیت ها، برنامه و همچنین مشکلات موجود در دانشکده، نظرات و دیدگاه های خود پرداختند.

لازم به ذکر است روز چهارشنبه نیز این نشست با ارائه گزارشات و برنامه های مدیریت های برنامه، بودجه و تحول اداری؛ مرکز امور قرآنی؛ بنیاد خیران و واقفان؛ فناوری اطلاعات و ارتباطات و حراست و جمع بندی رئیس دانشگاه ادامه خواهد داشت.

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 238
کلمات کلیدی
مدیر سایت ایحا
خبرنگار

مدیر سایت ایحا

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب