برگزیدگان چهارمین دوره جایزه کتاب قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تجلیل شدند

  • 1402/11/30 - 12:48
  • - تعداد بازدید: 293
  • - تعداد بازدیدکننده: 291
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /appsettingFree

برگزیدگان چهارمین دوره جایزه کتاب قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تجلیل شدند

آیین اختتامیه چهارمین دوره جایزه کتاب قرآنی، روز دوشنبه در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در قم برگزار شد و برگزیدگان آن مورد تقدیر قرار گرفتند.

آیین اختتامیه چهارمین دوره جایزه کتاب قرآنی، روز دوشنبه در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در قم برگزار شد و برگزیدگان آن مورد تقدیر قرار گرفتند.

رییس دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در این آیین تصریح کرد: افزون بر ۱۷۰ اثر به چهارمین دوره جایزه کتاب قرآنی به میزبانی قم ارسال شد.

حجت‌الاسلام سید محمد نقیب، ابراز داشت: از بین ۱۷۰ اثر رسیده به دبیرخانه جایزه کتاب قرآنی، ۲۰ اثر وارد مرحله داوری که در نهایت ۱۸ اثر حائز شرایط لازم شناخته و ۵ اثر به‌عنوان آثار برگزیده، انتخاب شد.

وی عنوان کرد: جایزه کتاب قرآنی برای تعمیق در معارف قرآنی بر اساس نیازهای روز جامعه و بسترسازی جهت تحقق تمدن اسلامی به همت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم طی چهار دوره تاکنون برگزار شده است.

عضو هیات علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی نیز در این آیین بیان داشت: برای تاثیرگذاری دانش‌های حوزه قرآن باید دانشمندان و مفسران به ادبیات مراکز علمی و پژوهشی در سطح داخلی و بین‌المللی شناخت کافی داشته باشند.

حجت‌الاسلام عبدالکریم بهجت‌پور با بیان این که طراحی مطلوب نظام اسلامی یکی از محورهای مهم تمدن نوین اسلامی در دکترین انقلاب اسلامی است، گفت: آموزه‌های قرآن کریم مهم‌ترین محور و نقشه طراحی نظام مطلوب اسلامی است و در این زمینه لازم است تا نگارش مقالات به این سمت سوق یابد تا مسوولان اجرایی و قوه مقننه بر اساس آن بتوانند، سازوکار لازم را طراحی کنند.

به گزارش ایحا اسامی برگزیدگان این دوره به شرح زیر است: رتبه اول: کتاب «بررسی تحلیلی روایات تفسیر امام رضا علیه السلام» که توسط گروه علوم قرآنی و حدیث دانشگاه علوم اسلامی رضوی منتشر شده است.
رتبه دوم: کتاب «نقد آراء مستشرقان درباره وحی قرآنی با تأکید بر دیدگاه‌های تئودور نولدکه» اثر حجت‌الاسلام والمسلمین باقر ریاحی مهر.
رتبه سوم به طور مشترک برای کتاب‌های «مستندسازی قرآنی بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری برپایه روش تحلیل محتوای کیفی» اثر سرکار خانم دکتر اعظم مزینانی، «رویکردهایی به قرائات قرآن» اثر دکتر الهه شاه‌پسند و «نظریه تبیین در رفتار سازمانی با رویکرد قرآنی» اثر حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی صدیقی.
محمدرضا حقیقت سمنانی نیز برگزیده بخش رساله دکتری با موضوع «جایگاه عرف در تفسیر قرآن با تأکید بر آیه وأمر بالعرف» شد.

 

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 765
کلمات کلیدی
مدیر سایت ایحا
خبرنگار

مدیر سایت ایحا

تصاویر

تنظیمات قالب