حجت الاسلام و المسلمین رستمی در شورای دانشگاه مطرح کرد: دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم علاوه بر تربیت متخصصان قرآنی ، در جهت ترویج این معارف در جامعه نیز گام بردارد

  • 1402/11/03 - 10:09
  • - تعداد بازدید: 49
  • - تعداد بازدیدکننده: 49
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه
  • /appsettingFree

حجت الاسلام و المسلمین رستمی در شورای دانشگاه مطرح کرد: دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم علاوه بر تربیت متخصصان قرآنی ، در جهت ترویج این معارف در جامعه نیز گام بردارد

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در جمع مسئولان دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در تهران گفت : انقلاب اسلامی ایران بی شک برآمده از تفکر و تعاریف اهل بیت علیهم السلام از اسلام ناب محمدی است و در برابر آن نیز، طبیعتاً نظام سلطه بیکار نیست و با اشکال مختلف درصدد طراحی هایی علیه انقلاب هستند. با کودتا و تهدید و تحریم و جدیداً  گزینه جنگ ترکیبی و شناختی که برای زدن ایمان مردم هست مانند دروغ و سانسور و ...

وی تصریح کرد: البته باید گفت بخش زیادی از اقدامات آن ها در واقع عکس العملی در برابر انقلاب شکوهمند اسلامی می باشد و انقلاب هر سال و هر دهه حرکتش رو به جلو بوده و هیچگاه تا الان انقلاب در این مرحله از تاثیرگذاری و آرمان های بلند نبوده است.
حجت الاسلام رستمی با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص جایگاه فعلی کشور، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب مدت ها در بیانات خود درخصوص شرایط کشور به عبور از پیچ تاریخی اشاره می فرمودند، اما امسال فرمودند: ما از پیچ ها عبور کردیم و در آستانه فتح قله هستیم . در واقع این قله همان قله حاکمیت عدالت و حاکمیت حق بر تمام شئون عالم است.
وی در ادامه با اشاره به اهمیت موضوع دانشگاه برای کشور و نظام، اظهار کرد : مهمترین نقطه ای که اگر انقلاب بتواند آن را به وضعیت مطلوبش برساند، به نقطه بی بازگشت خود دست یافته و اگر نتواند آن را حل کند نمیتواند به آرمان هایش برسد, همین بحث دانشگاه هاست.
رستمی افزود: موضوع دانشگاه به حدی از آغاز انقلاب تا کنون اهمیت دارد که وقتی به سخنان حضرت امام (ره) در ایام جنگ تحمیلی می نگریم، در آن برهه حساس کشور که درگیر جنگ و دفاع از کشور بودیم، حضرت امام خمینی (ره) می فرمایند: جنگ تمام می شود، به فکر دانشگاه ها باشید. همچنین حضرت آیت الله خامنه ای مدظله العالی نیز در سخنانی فرمودند: مساله اسلامی شدن دانشگاه ها، مساله ایست که روی دست نظام مانده است و این نشان دهنده اهمیت دانشگاه هاست.
وی همچنین بیان کرد: درحال حضار یک طرف، اهداف و آرمان های نظام و برنامه های فرهنگی مشخص بر مبنای اصول اخلاقی و دینی درخصوص دانشگاه هاست و طرف دیگر، دسیسه هایی است که هر روز و هرلحظه از سوی رژیم طاغوت و استکبار با صرف هزینه های گزاف در حال پی ریزی و اجرا در محیط فرهنگی دانشگاه های ماست و همین امر موجب شده تا ما امروز بیش از پیش محتاج حضور نیروهای بازدارنده انقلابی و متعهد برای مهار این دسیسه ها و فتنه ها در دانشگاه ها باشیم. دانشجویان و فارغ التحصیلان این مجموعه قرآنی یکی از همین نیروهای نظام و انقلاب است که باید از ظرفیت آنان در جهت خنثی سازی اهداف و سیاست های کثیف مزدوران غرب، استفاده کرد.
رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها افزود: دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم علاوه بر ماموریت هایی که برای خود درجهت تربیت و آموزش متخصصان قرآنی در جامعه دارد، باید در جهت ترویج این معارف در میان جوانان نیز با استفاده از ظرفیت همین متخصصان و دانشجویان ، برنامه ریزی کرده و اجرا نماید.

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 693
کلمات کلیدی
مدیر سایت ایحا
خبرنگار

مدیر سایت ایحا

تنظیمات قالب