دانش آموخته دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد شد

  • 1402/11/24 - 13:48
  • - تعداد بازدید: 235
  • - تعداد بازدیدکننده: 234
  • زمان مطالعه : 1 دقیقه
  • /appsettingFree
طی حکمی از سوی وزیر ارشاد

دانش آموخته دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد شد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی شبیر فیروزیان را به عنوان سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی کرد.

بر اساس حکمی از سوی محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شبیر فیروزیان به عنوان سرپرست معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی شد. 

شبیر فیروزیان پیش از این به عنوان مشاور محتوایی و پژوهشی معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد فعالیت داشت. 

یادآوری می‌شود، شبیر فیروزیان، استاد دانشگاه شریف و دارای دکتری تفسیر تطبیقی قرآن کریم از دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم قم و با سابقه تدریس در دانشگاه‌های صنعتی شریف، علامه طباطبائی و صنعتی امیرکبیر است.

از دیگر سوابق مدیریتی وی می‌توان به مسئول محتوایی کارگروه قرآن قرارگاه خاتم الأوصیاء سپاه پاسداران به مدت ۲ سال، مدیر بخش اعتقادی اداره تحلیل و بررسی‌ها و گفتمان‌سازی معاونت فرهنگی - اجتماعی سپاه پاسداران به مدت ۲ سال، عضو شورای عالی گفتمان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مدت ۳ سال، عضو میز فرهنگی - اجتماعی گروه امنیت مرکز تحقیقات راهبردی دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح(۱۳۹۳)، مدیرکل نخبگانی مرکز گفتمان‌سازی سیاست‌های کلی نظام در دبیرخانه مجمع تشخیص مصلحت نظام، مدیر انتشارات کتابخانه مجلس شورای اسلامی به مدت ۲ سال، نماینده وزیر علوم در شورای اعطای مدرک تخصصی و عمومی حفظ قرآن کریم در ۲ سال و نیم گذشته، مشاور راهبردی و محتوایی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ۲ سال و نیم گذشته، مدیر کمیته محتوایی بیست و نهمین و سی امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم در ۲ سال و نیم گذشته، عضو فعلی شورای سلامت و  سبک زندگی دانشگاه صنعتی شریف است.

علیرضا معاف که از ابتدای دولت سیزدهم معاون قرآن و عترت وزارت ارشاد بود به دلیل بیماری و آغاز دوره درمانی از مسئولیت خود کناره‌گیری کرد و در حکمی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی وی را به سمت مشاور راهبردی ویژه و مسئول راه‌اندازی بنیاد بین‌المللی «یاسین» معرفی کرد.

بنیاد یاسین همچون بنیاد فارابی و رودکی قرار است از جمله بنیادهای تأسیسی وزارت فرهنگ باشد تا در زمینه امور فرهنگی و هنری عترتی فعالیت کند.

  • گروه خبری : گروه های مطالب
  • کد خبر : 766
کلمات کلیدی
مدیر سایت ایحا
خبرنگار

مدیر سایت ایحا

تنظیمات قالب