جشنواره قرآن و عترت

بیست و یکمین جشنواره قرآن و عترت دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
دانشجویان، اساتید و کارکنان
در بخشهای: 
✅آوایی
✅معارفی
✅پژوهشی
✅فرهنگی
✅هنری
✅ادبی
✅فناوری
✅صحیفه سجادیه
✅نهج البلاغه
✅ایده پردازهای قرآنی 
 

و ننزّل من القرءان ما هوشفاّءٌ و رحمةٌ للمؤمنین و لایزید الظّْلمین الّا خسارًا 
و ما آنچه را براى مؤمنان مایه درمان و رحمت است از قرآن نازل مى‌‏کنیم و در حالی‌که ستمگران را جز زیان نمى‌‏افزاید.
(سوره مبارکه اسراء/ آیه 82)
 
قرآن و عترت، دو ودیعه گران‌بهای رسول خاتم(صلی الله علیه و آله) بوده و شرط بهره‌مندی از هدایت و دوری از گمراهی و رسیدن به مدینه فاضله دنیوی و بهشت اخروی، تمسّک به این دو است. بر این باور در جامعه اسلامی بر همگان و به ویژه بر دستگاه‌های حاکمیتی فرض است که در توسعه فرهنگ اسلامی منطبق با شاخصه‌های قرآن و عترت بکوشند. لذا مسابقات و جشنواره‌های قرآن و عترت در مراکز آموزش عالی از مؤثرترین، فراگیرترین، گسترده‌ترین و مهم‌ترین فعالیت‌های قرآن و عترت می‌باشد که سال‌های زیادی است که دستگاه‌ها، سازمان‌ها و نهادهای قرآنی و فرهنگی دانشگاهی به برگزاری آن اقدام می‌کنند. 
در این راستا؛ جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشگاهیان با هدف نشر و گسترش فرهنگ قرآن و عترت در دانشگاه‌ها از سال 1364 طرح‌ریزی گردید و همه ساله به اجرا در می‌آید. دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم نیز پس از برگزاری هشت دوره مسابقات سراسری قرآن کریم، از سال 1389 این مسابقات را با شکوه هرچه بیشتر با انضمام مسابقات بخش اساتید و کارکنان در قالب «المپیاد قرآن و عترت» تا سال 1395 برگزار نموده است. جهت هماهنگ‌سازی و همگام بودن با سایر دستگاه‌های دانشگاهی کشور، از سال تحصیلی 1396-1395 «المپیاد قرآن و عترت» با عنوان «جشنواره قرآن و عترت(علیهم السلام)» به کار خود ادامه داد. به حول و قوه الهی و عنایات ائمه اطهار (علیهم السلام) «بیست و یکمین جشنواره قـرآن و عتـرت(علیهم السلام) دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم» در سال تحصیلی 1403-1402 به اجرا در خواهد آمد. 
این جشنواره در دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم همچون سنوات گذشته در دو مرحله دانشکده‌ای و سراسری برگزار شده و نفرات برتر در گروه دانشجویان و اساتید به جشنواره ملّی قرآن و عترت(علیهم السلام)  اعزام خواهند شد.
بیست و یکمین جشنواره سراسری قرآن کریم در دو گروه خواهران و برادران و ویژه اساتید، دانشجویان، کارکنان، همسران و فرزندان خانواده بزرگ دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم در مرحله دانشکده‌ای برگزار شده و مرحله سراسری این دور‌ه نیز به میزبانی دانشکاه علوم قرآنی قم در تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد.
 
مرکز امور قرآنی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم
تنظیمات قالب